Sukcesy gastronomiczne hoteli PPH&R

Propagowanie polskiej gastronomii w kraju i zagranicą jest jednym z głównych celów wpisanych w misję statutową Fundacji PPH. Dzięki sukcesom szefów kuchni Hoteli należących do PPH&R, misja Fundacji PPH może być skuteczniej realizowana, a zwycięstwo w jednym z najważniejszych konkursów kulinarnych w naszym Kraju jest dobrą rekomendacją całej grupy hotelowej PPH&R.


W III edycji Olimpiady smaku Nestle Profesionall zwyciężyła ekipa Hotelu HP Park Plaza z Wrocławia Pan Zbigniew Kożlik i Pani Katarzyna Żurawska. Główną nagrodą były samochody Opel Corsa ufundowane przez Nestle. Finałowy konkurs profesjonalistów przebiegał pod znakiem czarnych skrzynek. Szefowie kuchni aż do samego startu nie wiedzieli, z jakich produktów będą przygotowywać przystawkę zimną i danie główne. Okazało się, że głównymi składnikami zestawów są łosoś i polędwica wieprzowa. Ich uzupełnienie stanowiły produkty Nestlé Professional. W ciągu 1 godziny i 20 minut każda z drużyn przygotowała swoje autorskie dania.

Zwycięskie dania:

Przystawka: Miniroladki z łososia z sałatką z rucoli pomidorów i makaronu.

Danie główne: Polędwiczka wieprzowa z pistacjami i cukinią podawana z sufletem z kus-kusu  i  borowików.

Odnotować też należy udział, po raz pierwszy, polskiej reprezentacji w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Bocuse d’Or. W dniach 1-2 lipca 2008, w norweskim mieście Stavanger odbyły się europejskie eliminacje do konkursu Bocuse d’Or. Polskę reprezentowali Dominik Brodziak i Bartosz Budzyński, pracujący, na co dzień w Hotelu HP Park w Poznaniu. Prawo startu w Stavanger uzyskali dzięki zwycięstwu w eliminacjach krajowych, w marcu b.r. Zarówno okres poprzedzający eliminacje jak i okres dzielący je od startu w Norwegii, był czasem intensywnych treningów pod okiem Constant-Michel Labarre. Perfekcja wykonania, doskonałe zgranie zespołu i nienaganna dyscyplina czasowa miały stanowić bazę, niezbędną dla zaprezentowania dopracowywanego miesiącami smaku konkursowych dań.

Zadanie konkursowe, zostało określone w sposób następujący:
24 porcje serwowane na talerzach (12 przystawka i 12 danie główne)
Składniki (elementy obowiązkowe):
Przystawka: Ryby - Łosoś z dwoma dowolnymi garni.
Danie główne: Mięso - Udziec jagnięcy ok. 1.5 kg, Comber jagnięcy


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *