Wódka Orkisz doceniona w Londynie

Orkisz, wódka Premium w portfolio Polmosu Lublin, odniosła międzynarodowy sukces. W tym roku została nagrodzona w konkursie wyrobów alkoholowych - Vodka Challenge, organizowanym przez Drinks International w Londynie. To właśnie walory smakowe doceniło międzynarodowe jury, przyznając Orkiszowi brązowy medal w kategorii Best Premium Vodka.


- „Tegoroczny sukces marki to rezultat technologii produkcji Polmosu Lublin. Zdecydowaliśmy się wykorzystać pszenicę orkisz - jeden z najbardziej cenionych i najdroższych składników, z których można wyprodukować alkohol, właśnie do produkcji wódki ORKISZ. Jest ona wytwarzana w małych ilościach w procesie powolnej destylacji, a dzięki temu charakteryzuje ją niezrównana łagodność, subtelny i niepowtarzalny smak* – mówi Łukasz Konieczny, brand manager marki Orkisz.

 

Już w dawnych czasach na Bliskim Wschodzie Izraelici, a w Europie Germanie i Rzymianie, znali i szczególnie cenili sobie jedno zboże – orkisz, jako pokarm dający zdrowie, siłę, sprawność fizyczną, a nawet inteligencję.

- „Teraz orkisz przeżywa swój renesans i odnosi sukces w różnych dziedzinach przemysłu spożywczego i nie tylko – dodaje Konieczny.

 

Produkt został przygotowany specjalnie dla sieci sklepów „Nalewki i Inne”, gdzie rekomendowana cena detaliczna za 700 ml to 64,90 zł. Od jesieni br. wódka Orkisz będzie dostępna także poza siecią.

 

 

* Smak orkiszu został doceniony w Stanach Zjednoczonych, gdzie wódka wyprodukowana z tego surowca zdobyła Złoty Medal na Światowym Konkursie Alkoholi w San Francisco, spośród 700 kandydatów z 52 krajów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *