KRAKÓW: H15 Luxury Palace z restauracją Artesse i menu opartym na kilkusetletnich recepturach

W 5-gwiazdkowym H15 Luxury Palace, którym od połowy ub.r. zarządza Dobry Hotel, otwarta została restauracja Artesse. Jej kuchnia bazuje na tradycjach kulinarnych dawnej Polski przygotowywanych w nowoczesny sposób.Restauracja Artesse oferuje autorskie menu degustacyjne, oparte na kuchni rekonstrukcyjnej, czerpiącej z kilkusetletnich receptur fine dining. W pracowni kulinarnej Artesse powstają kompozycje ze składników pozyskanych od wyselekcjonowanych dostawców, a menu budowane jest zgodnie z dawnym kalendarzem kulinarnym.

Restauracja znajduje się na dziedzińcu mieszczańskiego pałacu Lubomirskich, który powstał z połączenia czterech historycznych kamienic i nowo dobudowanej oficyny. – Koncepcja restauracji Artesse to stworzenie unikatowego połączenia wyjątkowej, sięgającej do historii dawnego pałacu Lubomirskich sztuki kulinarnej we współczesnej aranżacji szefa kuchni Mateusza Suligi, z artystyczną, intymną i elegancką przestrzenią, idealną do celebracji wyjątkowych momentów – opisuje Marcin Ziobro, dyrektor generalny H15 Luxury Palace. – Dążymy do tego, by wizyta w Artesse, poprzez obcowanie z kilkusetletnią historią, sztuką klasyczną i współczesną, a przede wszystkim z wykwintnymi kulinariami, była doświadczeniem, które nasi goście będą chcieli przeżywać jak najczęściej.

Oficjalne otwarcie restauracji odbyło się 21 kwietnia w formie eventu „Urodziny Izabeli”, nawiązującego do daty urodzin księżnej Izabeli Czartoryskiej. – To również odniesienie do niezwykłej historii miejsca, którą opowiadamy zarówno w menu, jak i otaczającej przestrzeni. Mamy nadzieję, że to spotkanie na stałe wejdzie do corocznego kalendarza krakowskich wydarzeń – mówi Agnieszka Bucka, dyrektor operacyjna regionu Południe sieci Dobry Hotel. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *