Nowe kolekcje Bielbaw

Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa o nabyciu przez Greno prawa własności do znaku towarowego Bielbaw oraz Bielbaw – pościel na dobranoc. Jesteśmy przekonani, że staniemy się godnymi kontynuatorami tej najbardziej znanej w Polsce marki. Historia fabryki, której pościel zdobyła uznanie i renomę w całym kraju i zagranicą, ma ponad 200 lat. 15 stycznia 2008 roku Zarząd tego potężnego zakładu włókienniczego postawił go w stan likwidacji. Firma Greno postanowiła jednak ocalić markę, historię, tradycję i dobre imię cenionego producenta. Nowe kolekcje pościeli sygnowane marką Bielbaw to kontynuacja wieloletniego doświadczenia pierwszej i największej fabryki włókienniczej na Dolnym Śląsku.

 

            Początki działalności firmy Bielbaw sięgają 1805 roku. Jej założyciel Christian Gottlieb Dierig skupił w swojej manufakturze okolicznych chałupników i rozpoczął produkcję tkanin bawełnianych. Po II wojnie światowej mienie przedwojennego zakładu zostało przekształcone w Państwową Fabrykę Wyrobów Bawełnianych Nr 1 w Bielawie i do roku 1992 ulegało kolejnym zmianom, ostatecznie przyjęły formę prawną Spółki Akcyjnej pod nazwą Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Bielbaw”. Na przestrzeni 200 lat zatrudnienie w dolnośląskiej fabryce znalazły tysiące osób, praca dla wielu rodzin stała się tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Tekstylia przez nich produkowane znalazły uznanie w całej Polsce. Bielawskie tkaniny bawełniane i komplety pościeli można znaleźć w większości naszych domów.


            Firmie Greno bardzo zależy na kontynuacji tej wieloletniej tradycji. Naszym priorytetem jest przywrócenie dawnej świetności marki Bielbaw. Wieloletnie doświadczenie w branży tekstylnej, własne kolekcje z najwyższej jakości materiałów, dolnośląskie korzenie oraz głębokie zrozumienie gustów polskich klientów to niewątpliwie atuty firmy Greno. Pod marką Bielbaw będą  sprzedawane specjalnie stworzone kolekcje pościeli wykonane ze 100% wysokogatunkowej bawełny. Ich wielka premiera odbyła się na Targach Home Decor w Poznaniu 28-31 maja 2008.

 

Nowe kolekcje Bielbaw - SATYNA BAWEŁNIANA  

 

Kolekcja Bielbaw była sumiennie i długo przygotowywana. Jej stworzenie poprzedził długotrwały okres badań marketingowych na temat preferencji kolorystycznych i wzorniczych grupy docelowej. Najzdolniejsi projektanci firmy Greno, inspirowani trendami światowej mody oraz głęboką analizą polskich potrzeb stworzyli szeroki wachlarz niepowtarzalnych deseni i braw. Pierwsza kolekcja z wysokogatunkowej satyny bawełnianej to wiosenne szaleństwo, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.


Do osób ceniących klasykę skierowane są tradycyjne połączenia beżów i brązów. Ci, którzy żyją szybko i dynamicznie z pewnością zainteresują się odważnymi zestawieniami lila -fioletu i turkusu oraz połączeniami bukietów kwiatowych z geometrycznymi pasami. Dla minimalistów przeznaczone są futurystyczne szachownice bieli z czernią. Ekologiczne,  przyjazne wzornictwo to propozycja dla tych, którzy lubią żyć w zgodzie z naturą. Natomiast pokolenie internautów w muzycznym nastroju zasypiać będzie pod pościelą emanującą pozytywną energią.


Każdy komplet składa się z 5 elementów: 2 jaśków w rozmiarze 40x40, 2 poszewek na duże poduszki 70x80 oraz poszwy na kołdrę. Całość wykonana jest z błyszczącej satyny z bardzo starannie dobranych włókien bawełnianych. Atłasowy splot dodaje tkaninie szlachetności i elegancji. Kolekcja Bielbaw to gwarancja satynowych snów.

 

Komplety dostępne w cenach:

160 x 200 cm – 158,60 pln

220 x 200 cm – 197,60 pln

 

 

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *