Hotel Bornit ze „Złotym Certyfikatem Bezpieczeństwa”

Złoty Certyfikat Bezpieczeństwa trafił w piątek 3 października do przedstawicieli hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Ten czterogwiazdkowy obiekt należący do sieci INTERFERIE SA wyróżniono za inicjatywy mające na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa budynku oraz staranne przeszkolenie personelu do działań w różnych sytuacjach.

 

W piątek 3 października przedstawiciele branży turystycznej spotkali się w Piechowicach ze starostą jeleniogórskim Jackiem Włodygą. XI Karkonoskie Spotkania Turystyczne były okazją do omówienia realizowanego od pewnego czasu w Szklarskiej Porębie przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze programu prewencyjnego „Certyfikat Bezpieczeństwa”. Inicjatywa ta jest częścią ogólnokrajowego systemu działań pod nazwą "Bezpieczne miasto", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa społecznego. Pozwala on podnieść poziom poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z bazy hotelowej Szklarskiej Poręby, jakość życia mieszkańców i turystów, a także nawiązać jeszcze lepszą współpracę pomiędzy różnymi instytucjami oraz firmami i mieszkańcami.

 

Należący do spółki INTERFERIE SA czterogwiazdkowy hotel Bornit był pierwszym obiektem w Szklarskiej Porębie, który zadeklarował gotowość przystąpienia do tego procesu. W sumie do pierwszej edycji programu zgłosiły się cztery hotele: Bornit, Szrenicowy Dwór, Las i KRUS. Komisja certyfikująca, w skład której weszli reprezentanci władz Szklarskiej Poręby i wszystkich służb porządkowych, zakończyła prace 30 września i przyznała trzy złote certyfikaty (dla Bornitu, Szrenicowego Dworu i Lasu) oraz jeden srebrny (dla hotelu KRUS).  Dokument z rąk starosty Jacka Włodygi i Komendanta Miejskiego Policji, inspektora Zbigniewa Ciosaka, odebrał dyrektor Bornitu, Robert Szuber.

 

- Jesteśmy dumni, że zainicjowaliśmy ten program w Szklarskiej Porębie i że śladem Bornitu poszły kolejne obiekty. Dzięki temu możemy zagwarantować gościom przyjeżdżającym do Szklarskiej Poręby odpowiednią opiekę i warunki pobytu – mówi Wojciech Kudera, prezes INTERFERII SA. – Uzyskanie „Złotego Certyfikatu Bezpieczeństwa” jest czytelnym dowodem spełniania przez Bornit wszystkich najwyższych wymagań stawianych obiektom hotelarskim w tym zakresie.

 

Hotel Bornit rozpoczął wieloetapowe przygotowania do uzyskania certyfikatu wiosną bieżącego roku. Pierwszym krokiem było spotkanie przedstawicieli policji, straży pożarnej i miejskiej oraz władz hotelu i Lokalnej Organizacji Turystycznej, którego celem było ustalenie kolejnych kroków w procesie certyfikacji. Komisja certyfikacyjna powołana przez burmistrza Szklarskiej Poręby opracowała specjalną ankietę, będącą podstawą do przeprowadzenia procesu weryfikacji.

 

Następnym etapem było zorganizowanie w hotelu Bornit ćwiczeń taktyczno-bojowych i kontrola stanu instalacji przeciwpożarowej, a także szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym udział wzięli pracownicy hotelu w Szklarskiej Porębie. Wszyscy mogli pod okiem specjalistów nauczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz jak pomóc osobom potrzebującym pomocy do momentu pojawienia się ratowników

 

- W trakcie przygotowań do certyfikacji zrealizowaliśmy kilka ważnych inwestycji, m.in. zakupiliśmy i zainstalowaliśmy system monitoringu oraz zmodernizowaliśmy system przeciwpożarowy, wymieniając przy okazji szyby przeciwpożarowe – wymienia Robert Szuber, dyrektor hotelu Bornit. – Dzięki temu nasi goście będą się czuli jeszcze bezpieczniej, a my możemy oferować nasze usługi w jeszcze wyższym standardzie.

 

Certyfikat przyznawany jest na okres dwóch lat. Wpisuje się go do Rejestru Certyfikatów prowadzonego przez Zarząd Karkonoskiej Organizacji Turystycznej, a informacja o obiekcie, którego on dotyczy, umieszczona zostanie na stronie internetowej Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie, Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz innych uczestniczących podmiotów.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *