16 października w halach Targów Kielce rozpoczną się targi GASTRO-TECH

Ogólnopolski Konkurs Baristów, zawody Latte Art, w których udział wezmą mistrzowie Polski i Europy, pokazy mistrzów cukiernictwa, Forum Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP, rynkowe premiery oraz branżowe spotkania i konferencje.  16 października w halach Targów Kielce rozpoczną się targi GASTRO-TECH.


Równolegle do wystawy gastronomicznej odbędą się XII Międzynarodowe Targi Spółdzielcze MTS, które stanowić będą jej doskonałe uzupełnienie.

W ramach Targów Wyposażenia dla Piekarstwa, Gastronomii i Przemysłu Przetwórczego już po raz drugi Targi Kielce staną się areną zmagań najlepszych baristów w Polsce. Zawody te okazały się hitem ubiegłorocznej wystawy. Aromat najlepszych zmielonych ziaren przyciągnął do hali wystawienniczej mnóstwo smakoszy. Słaba lub mocna, gorzka lub słodka, czarna lub biała potrafiła zachwycić różnorodnością smaków i aromatów nawet najbardziej wymagających amatorów kawy. Jak pokazał konkurs, najlepsi polscy bariści muszą wykazać się niemałą sztuką i prawdziwymi zdolnościami.

Za to w sobotę każdy, kto odwiedzi wystawę, będzie mógł podziwiać mistrzów Latte Art - sztuki tworzenia rysunków i wzorów z mleka na powierzchni kawy espresso. Zarówno kawa jak i mleko są specjalnie przygotowywane. W pokazach udział wezmą między innymi Vice Mistrz Europy i aktualny Mistrz Polski Latte  Art Marcin Moczydłowski oraz aktualny Mistrz Polski Baristów Sławek Saran.

Jakiego koloru jest kawa przed prażeniem? Jak wygląda maszyna do prażenia kawy? Co to jest kawa monsunowana? Jaka kawa ma największe ziarna? Palarnia kawy Ipanema przygotowała pokaz palenia kawy. W piątek i sobotę degustacje kawy z różnych rejonów świata uświetnią występy grupy tanecznej Jump.

W czwartek 16-tego października w godzinach od 12 do 15 scenie w pawilonie C odbędą się pokazy mistrzów cukiernictwa.


Branżowe spotkania:

1. Podobnie jak w ubiegłym roku, w dniach od 16-tego do 18-tego, odbędzie się Forum Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP. Podczas trzydniowych, kilkugodzinnych spotkań podejmowane będą między innymi takie tematy jak innowacyjne technologie w produkcji pieczywa, przygotowanie chleba specjalnego i okolicznościowego oraz nowe trendy w piekarstwie. – To bardzo ważne spotkanie, przygotowane przez mistrzów tej branży, dające możliwość zapoznania się ze specjalistycznymi nowinkami technologicznymi. To okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń wśród fachowców z całej Polski. Należy także podkreślić, że tematy, jakie będą poruszane podczas forum dotyczyć będą również tradycyjnych przepisów wypiekania w połączeniu z nowoczesną techniką – mówi Anna Butka, członek Zarządu Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP, organizator Forum.


2. W ramach targów GASTRO-TECH odbędzie się również konferencja „Standardy jakości bloku żywienia w placówce oświatowej – stan formalnoprawny, a wyzwania przyszłości” oraz wiele innych spotkać branżowych.


Nowości targowe:

1. Sigma Group z Kielc zaprezentuje innowacyjny, pierwszy w Polsce Autorski System Obsługi Pizzerii „Pizzo”. To internetowa usługa, dzięki której nie tylko można zamówić jedzenie online, ale także podglądać proces jego przygotowania, jak również, za pomocą GPS, śledzić czas i drogę dowozu.

2. Podczas Ogólnopolskiego Konkursu Baristów do dyspozycji zawodników oddane zostaną najnowocześniejsze ekspresy kolbowe do kawy Emblema Faema. Będzie to pierwsza prezentacja tych urządzeń.


Targi GASTRO-TECH to 57 wystawców z całej Polski. W ramach II Targów Wyposażenia dla Piekarstwa, Gastronomii i Przemysłu Przetwórczego w Kielcach spotkają się mistrzowie kuchni, piekarze, cukiernicy, właściciele hoteli i restauracji oraz specjaliści ds. żywienia. Wystawa poświęcona jest szeroko pojętej gastronomii. Jej głównym celem jest prezentacja oferty producentów i dystrybutorów maszyn wykorzystywanych w przetwórstwie artykułów spożywczych, sprzętu i wyposażenia placówek gastronomicznych z całej Polski. Podczas wystawy na stoiskach będzie można zobaczyć między innymi najnowocześniejszy sprzęt i wyposażenie restauracji, kawiarni czy hoteli, technologie przetwórstwa oraz półprodukty dla gastronomii, a także maszyny i urządzenia dla przemysłu mięsnego, cukierniczego czy piekarskiego. Pierwsza edycja imprezy GASTRO-TECH, która odbyła się
w zeszłym roku, przyciągnęła do Kielc ponad 50 wystawców. Oferta targów GASTRO-TECH skierowana jest przede wszystkim do sieci sklepów, zakładów zbiorowego żywienia, placówek gastronomicznych, restauracji, hoteli, firm cateringowych oraz zakładów przetwórczych i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród znawców rynku z całej Polski.


Wystawa GASTRO-TECH to najlepsza okazja do zapoznania się
z najnowszymi technologiami, pogłębienia wiedzy, a także wymiany informacji między specjalistami z branży gastronomicznej z całej Polski.

 

Honorowy patronat nad targami objęło Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa Rzeczpospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP.


XII Międzynarodowe Targi Spółdzielcze

 

Podczas tegorocznej edycji MTS w halach Targów Kielce zaprezentują się wystawcy między innymi ze Szwecji, Słowacji, Gwinei i Polski. Wzrastające z roku na rok zainteresowanie targami, również spółdzielni z zagranicy, świadczy o potrzebie uczestniczenia w takiej formie promocji tego znaczącego sektora działalności gospodarczej. Targi Spółdzielcze są okazją do nawiązywania kontaktów handlowych, spotkań przedstawicieli spółdzielni i organizacji spółdzielczych oraz ciekawym miejscem dla zwiedzających. Co roku podczas wystawy prezentowany jest szeroki asortyment wyrobów i usług oferowanych przez spółdzielnie, prowadzone są m.in. degustacje.

Na stoiskach w 2008 roku prezentowane będą produkowane przez spółdzielnie artykuły obuwnicze, skórzane, odzieżowe, kosmetyczne, chemia gospodarcza, elektrotechnika, sprzęt AGD, artykuły żywnościowe, rękodzieło ludowe i artystyczne. Swoją ofertę zaprezentują spółdzielnie pracy oraz spółdzielnie handlowo - przetwórcze i mleczarskie.


Spotkania branżowe:

1. W ramach targów MTS 2008, podobnie jak podczas poprzedniej edycji, odbędzie się III Spółdzielcze Forum Ekonomiczno-Gospodarcze. Podczas spotkania specjaliści podejmować będą takie tematy jak: Spółdzielczość w gospodarce Unii Europejskiej czy Spółdzielczość w budowie społeczeństwa obywatelskiego.

2. Ponadto w piątek wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w szkoleniu „Obsługa klienta – sprawdzone sposoby budowania relacji klienckich, standardów standardów firmie”.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *