Mirosław Jabłoński pokieruje kuchnią Belmonte w Krynicy-Zdroju   PERSONALIA

Mirosław Jabłoński, wcześniej przez 13 lat szef kuchni hotelu Andel's w Łodzi, objął stanowisko Chef de Cuisine w 251 pokojowym hotelu Belmonte w Krynicy-Zdroju, który pierwszych gości przyjął w połowie tego miesiąca.

Jabłoński swój kulinarny warsztat doskonalił w Instytucie Paul Bocuse w Lyonie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w najbardziej uznanych restauracjach w Polsce. Przed dołączeniem do zespołu Belmonte przez 13 lat związany był z hotelem Vienna House Andel's w Łodzi. Tworzył tam menu inspirowane kuchnią czterech kultur: polską, niemiecką, rosyjską i żydowską oraz regionalnymi smakami województwa łódzkiego. Prowadzona przez niego hotelowa Restauracja Delight została wyróżniona przez Gault&Millau dwiema czapami dwa lata z rzędu. On sam dwukrotnie reprezentował kuchnię polską na targach: w Berlinie w 2008 roku oraz w Macedonii w 2011 r. Wcześniej, w latach 1999-2005 pracował jako Szef Kuchni Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.

W hotelu Belmonte chce stworzyć restaurację, która zaoferuje gościom menu w ponadprzeciętnym wydaniu. Łączyć będzie najwyższej jakości europejską kuchnię górską z tym, co unikatowe w regionalnej kuchni Beskidu Sądeckiego. Kreatywne, odważne przełamanie klasyki, ale także szacunek dla lokalności i sezonowości to najważniejszy rys autorskiego menu szefa Mirosława. Jako propagator idei zrównoważonej konsumpcji i minimalizmu stawia wyłącznie na ponadprzeciętnej jakości składniki, a także tworzy kartę oraz menu bufetowe w taki sposób, by ograniczyć marnowanie jedzenia.

-Podstawą moich działań jest proste i zrównoważone menu, wyczulone na maksymalne wykorzystanie produktów. Zawsze staram się myśleć, jak dany składnik można wykorzystywać wielopłaszczyznowo, w wielu różnych daniach – mówi nowy szef kuchni.

Hotel należy do inwestycyjnej grupy deweloperskiej, która realizuje nieruchomości mieszkaniowe i wypoczynkowe w Warszawie oraz miejscowościach wczasowych.

Dyrektorem generalnym hotelu został wcześniej mianowany Arkadiusz Labudda. Obiekt sprzedawany był w systemie condo, a należy do inwestycyjnej grupy deweloperskiej, która realizuje nieruchomości mieszkaniowe i wypoczynkowe w Warszawie i w miejscowościach wczasowych – ostatnie realizacje to Apartamenty W52 w Warszawie i Apartamenty na Klifie w Ustroniu Morskim.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *