Z myślą o turystach Kraków łączy tradycję i nowoczesność!

Zakończenie pierwszego etapu budowy nowoczesnego hotelu Park Inn Kraków ogłoszono 15 października br. podczas konferencji, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta Krakowa, inwestora, wykonawcy oraz projektanci. Uroczystość zwieńczona została tradycyjnym zawieszeniem wiechy.

 

Hotel Park Inn Kraków należy do Grupy Hotelowej Rezidor, zarządzającej takimi markami jak Radisson SAS Hotels&Resorts, Regent International Hotels, Park Inn oraz Coutry Inn&Suites w krajach Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Grupa energicznie wchodzi na polski rynek. Po krakowskim obiekcie powstaną kolejne. Janet Fitzner, Dyrektor Generalny Hotelu Radisson SAS zaznaczyła, że w głównych polskich miastach szukane są kolejne lokalizacje dla marki hoteli Radisson: Wiosną przyszłego roku planowane jest otwarcie hotelu w Gdańsku, a w 2010 roku w Poznaniu. Pozostałe projekty są we wstępnej fazie przygotowań, dlatego na razie trudno mówić, gdzie i kiedy powstaną.

 

W Krakowie hotel Park Inn powstaje przy ul. Monte Cassino, w bliskiej odległości od Wawela i Kazimierza. Niewątpliwie widoki na Zamek Królewski, Skałkę oraz centrum sztuki japońskiej Manggha są dodatkowym atutem dla tej lokalizacji. W sąsiedztwie planowane jest otwarcie Centrum Konferencyjnego, więc hotel znakomicie wkomponuje się w krajobraz okolicy.

 

Inwestorem budowy jest spółka SOF Dębniki Development, której udziałowcem jest znany austriacki deweloper UBM oraz firma GD&K Group. Firma UBM wybudowała już w Polsce hotele Radisson SAS we Wrocławiu i Krakowie. Generalnym wykonawcą budynku jest austriacka firma PORR, wiodąca europejska firma branży budowlanej i deweloperskiej.

 

Obiekt zaprojektowany został przez światowej sławy architekta Jurgena Mayera i krakowską pracownię Ovotz Design Lab. Klockowa mozaika, która biegnie równolegle po ścianach, jest odniesieniem do przekroju ludzkiej tkanki. To charakterystyczny styl Mayera, który można podziwiać w jego projektach  na całym świecie (m.in. projekt budynku sądu w Hasselt oraz centrum studenckie przy Karlsruhe University). Prof. Andrzej Wyżykowski, Główny Architekt  Miasta podkreśla znaczenie, jakie dla miasta i jego rozwoju ma obiekt tej klasy. Dzięki rosnącej liczbie obiektów hotelowych Kraków staje się dla turystów atrakcyjniejszym miejscem. Zdanie to podziela sam Jurgen Mayer – Wierzę, że ten obiekt stanie się elementem nowej, współczesnej dzielnicy Krakowa – zapewnia.

 

Projekt przestrzenny hotelu zyskał już międzynarodowe uznanie i został opisany
w prestiżowym magazynie Wallpaper jako nowa ikona architektury, wyznaczająca trendy
w światowym designie. Park Inn określany jest jako świeża i innowacyjna marka, kładąca nacisk na jakość i zapewnienie swoim gościom maksymalnej wygody i satysfakcji z pobytu.

 

Krakowski hotel ma sześć kondygnacji oraz podziemny parking. Do dyspozycji gości zostaną oddane 152 nowoczesne pokoje, w tym 4 typu Suites i 12 apartamentów typu Junior
z przepięknym widokiem na Wawel. Hotel zapewnia również znakomity kompleks konferencyjny, w tym salę balową na 300 osób, z możliwością jej podzielenia na dwie części. Do dyspozycji gości oddana zostanie również sala fitness, SPA oraz sauny. Wygoda, estetyka i funkcjonalność to najważniejsze cechy hotelu.

 

Koszt inwestycji szacowany jest na 100 mln zł. Hotel Park Inn Kraków zostanie oddany do użytku już w pierwszym kwartale 2009 r.

 

 

Konferencja zorganizowana została przez agencję warszawską Blue Point Public Relations.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *