Poznań: MTP otworzyły Port Sołacz w Parku Sołackim   OTWARCIA

W Parku Sołackim w Poznaniu w zabytkowym budynku otwarty został Port Sołacz z 10 apartamentami hotelowymi, wykwintną restauracją i autorskimi meblami. Zarządza nim Grupa MTP, która wynajęła obiekt od Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Budynek, w którym teraz mieści się Port Sołacz, wybudowano na Wystawę Wschodnioniemiecką, która odbywała się na terenie dzisiejszych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mieściła się w nim wówczas winiarnia, więc idealnie sprawdził się jako lokal gastronomiczny Przeniesiono go w 1912 r. do Parku Sołackiego i przez ponad sto lat restauracja działała pod różnymi szyldami (Wypoczynek, Pod Strzechą, Piracka, a ostatnio do 2015 r. Meridian), ale zawsze był to jeden z bardziej znanych lokali w mieście. Obecnie restauracja – na 155 miejsc i dodatkowo 120 na tarasie – oferuje klasyki w nowoczesnym wydaniu, przygotowane ze świeżych, sezonowych produktów, a dania mają łączyć w sobie aktualne trendy i smaki oraz sołacką tradycję, jak np. kanapki sołackie czy sołacka skibka. Port Sołacz dysponuje 10 dwuosobowymi pokojami standard i deluxe z jasnymi, minimalistycznymi wnętrzami. Meble to autorskie projekty, wykonane specjalnie dla Portu Sołacz.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *