Polscy architekci projektują nowy hotel w Abu Dhabi

Do końca bieżącego roku ma powstać projekt nowego pięciogwiazdkowego hotelu w Abu Dhabi; jego otwarcie nastąpi w 2010r. Ten luksusowy obiekt, należący do sieci Westin, będzie stanowić część międzynarodowego centrum konferencyjnego Abu Dhabi National Exhibition Centre. Autorem projektu jest warszawska pracownia PRC Architekci, inwestorem zaś – spółka Abu Dhabi National Hotels.


Budynek, o całkowitej powierzchni ok. 53.000 m2, zaprojektowany został w formie 140-metrowego wieżowca wyrastającego z dwupiętrowego „podium”. Na 32 hotelowych piętrach znajdować się będzie 438 pokoi; na ostatnim zaś piętrze zaplanowano luksusowy lounge bar. Do pozostałych hotelowych udogodnień zaliczać się będą główna restauracja o powierzchni ok. 620 m2 oraz dwie restauracje „a la carte”. Oprócz tego goście będą mieć do dyspozycji obszerne sale bankietowe i konferencyjne, nowoczesne centrum odnowy biologicznej i spa, siłownię oraz duży otwarty basen.


Na typowej kondygnacji mieścić się będzie 13 pokoi typu standard o minimalnej powierzchni 37 m2, cztery pokoje Junior Suite oraz jeden King Suite.


Pracownia PRC Architekci jest autorem projektów kilku prestiżowych hoteli na terenie całego kraju, m.in. warszawskiego Le Regina, lubelskiego Grand Hotel Lublinianka oraz należącego do sieci Holiday Inn nowootwartego hotelu w podwarszawskim Józefowie; do aktualnie opracowywanych koncepcji należy projekt 214-pokojowego hotelu Hilton w Łodzi.


Siostrzana spółka pracowni, PRC Design, opracowała projekt wnętrz do otwartego w ubiegłym roku hotelu IBB Andersia w Poznaniu i obecnie opracowuje kilka nowych inwestycji krajowych.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *