Design-światło-kolor

Wiele elementów każdego wnętrza wpływa na jego niepowtarzalny nastrój. Odpowiednie umeblowanie, kolorystyka ścian i starannie dobrane dodatki tworzą unikatowy klimat, w którym czujemy się przyjemnie i komfortowo. Kolejnym elementem podkreślającym charakter pomieszczenia jest oświetlenie, które niewątpliwie ma coraz większe znaczenie we współczesnej architekturze wnętrz.


 


Światło odgrywa coraz większą rolę w tworzeniu odpowiedniego nastroju  w restauracjach, biurach czy hotelach. Zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz, coraz częściej rezygnujemy z pojedynczego, intensywnego źródła światła, wybierając oryginalne kompozycje licznych, rozproszonych lampek halogenowych, węży świetlnych lub nowoczesnych diod LED. Ich ciągle wzrastająca popularność skłania projektantów do coraz śmielszych pomysłów aranżacyjnych,  w których te innowacyjne sposoby oświetlenia przełamują rutynę tradycyjnych żyrandoli i kinkietów.


- Oświetlenie ledowe daje nam nieograniczone możliwości dekoracyjne. Przewody LedTEC czy LedNEON są niezwykle giętkie, dlatego z powodzeniem możemy z nich tworzyć dowolne kształty – mówi Paweł Kulpa z firmy LARS.


Co więcej, współczesna technologia pozwala na umieszczenie źródła światła w tych miejscach, które wcześniej ograniczone były różnymi warunkami technicznymi. Nastrojowe oświetlenie ogrodu, pomysłowo podświetlony basen czy też barwna gra świateł w barach i dyskotekach – to tylko niektóre przykłady na to, jak nowoczesne technologie oświetleniowe są wykorzystywane do tworzenia niepowtarzalnych aranżacji dekoracyjnych.     

 

Światło w nowoczesnym stylu

 

Każdy styl aranżacji przestrzeni wnętrza charakteryzuje się specyficzną gamą kolorów, kształtów i kompozycją elementów dekoracyjnych. Istotną rolę ogrywa również odpowiednio dobrane oświetlenie, które, wraz z modą na nowoczesność, stało się jednym z podstawowych elementów kreowania wystroju. Żaden inny nurt aranżacji wnętrz nie zawdzięcza tyle efektom oświetleniowym, co najpopularniejszy obecnie styl nowoczesny.      Nowoczesność stawia na oryginalność i niepowtarzalność. Współczesne projektowanie korzysta z niekonwencjonalnych pomysłów, by każdy detal zaistniał jako idealnie dopasowany element dekoracyjny. Dlatego też nowoczesny styl aranżacji do perfekcji opanował także grę światłem, które ma te elementy podkreślać, eksponować i wydobywać z surowości  minimalizmu.
Styl nowoczesny to również geometryczne kształty, wyraziste linie oraz prostota formy. - Interesujący wzór mebli można z powodzeniem podkreślić elementami świetlnymi, takimi jak diody LED oraz węże świetlne. Odpowiednie oświetlenie pozwoli nam wydobyć z każdego przedmiotu nową formę i nadać mu ciekawy kształt. – mówi Paweł Kulpa.

 

Surowość złamana światłem

 

Pomimo że nowoczesna stylizacja wnętrz kojarzy się przede wszystkim
z chłodnymi barwami i surowością materiałów, zwolennicy ciepłych aranżacji nie są wcale zmuszeni do rezygnacji z wystroju w modernistycznym stylu. Odpowiednio wkomponowane akcenty świetlne pozwolą nam „ocieplić” przestrzeń. Wykorzystując delikatne podświetlenie lampek halogenowych, możemy stworzyć wiele ciekawych akcentów świetlnych i ożywić surowy nastrój chłodnych pomieszczeń. Dobrym pomysłem może być również zastosowanie opraw ceramicznych, których proste i funkcjonalne formy idealnie dopasowują się do nowoczesnego charakteru wystroju. – Ceramiczne i gipsowe oprawy na źródło światła Ceramic Design można malować na dowolny kolor farbami i lakierami. – mówi Paweł Kulpa.- Dzięki temu dobrze komponują się z każdym stylem aranżacji wnętrza. Są ponadto niezwykle modnym oświetleniowym elementem dekoracyjnym, który nadaje wnętrzom elegancji i prostoty.- dodaje.

 


Czy wiesz, że…?

Przewody LedTEC znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie poza walorami estetycznymi wymagana jest duża wytrzymałość. Żywotność zastosowanych diod określa się na 100 tysięcy godzin, czyli ponad 11 lat ciągłego świecenia!

Kolorowe diody zamknięte są w trwałej, przezroczystej i elastycznej obudowie. Dzięki niej efekty świetlne pomagają stworzyć szczególny klimat, nie tworząc nieprzyjemnych refleksów.

LedTEC to innowacyjna konstrukcja przewodów świetlnych, w których źródłem światła jest dioda LED.

Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski.

Nominalnym napięciem przewodów jest stabilizowane napięcie stałe 12V, dzięki czemu można wykorzystywać przewody LedTEC jako sygnalizacyjne oświetlenie awaryjne zasilane akumulatorami (na zamówienie także przewody zasilane 24V, 48V, 230V).

Szczelna konstrukcja, spełniająca wymogi IP 66, skutecznie chroni przed działaniem czynników atmosferycznych, dlatego przewody LedTEC mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

LedNEON to najnowocześniejsza, profesjonalna technologia oświetlenia do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Dzięki użyciu super jasnych diod LED oraz specjalnego tworzywa rozpraszającego światło, stał się on nie do odróżnienia od tradycyjnego neonu.

Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski.

LedNEON może pracować na niskim napięciu, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, w porównaniu z innymi źródłami światła jest 50-krotnie trwalszy (żywotność do 11 lat ciągłego użytkowania), a w stosunku do świetlówek ok. 10-krotnie. Jest łatwy w transporcie, bardzo prosty w montażu. Dostępne są wersje zasilania 12V, 24V, 120V, 240V.

Cechy charakterystyczne: elastyczność, niskie zużycie energii, intensywność kolorów, bardzo długa żywotność, duża wytrzymałość na uszkodzenia i wibracje, odporność na warunki atmosferyczne (-20ºC do 60ºC), brak promieniowania IR/UV oraz znikoma emisja ciepła.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *