Wrocławski Monopol w luksusowych szatach pięciu gwiazdek

Jeden z najsłynniejszych hoteli w Polsce, neobarokowy Monopol z Wrocławia,   będzie uroczyście otwarty pod koniec 2008 roku.

 

Pięciogwiazdkowy Monopol, ulokowany w zabytkowym gmachu, staje w rzędzie najbardziej luksusowych hoteli Europy. Po kapitalnym remoncie i rewaloryzacji wraca do przedwojennej świetności.

 

Nowy właściciel hotelu, grupa Likus Hotele i Restauracje, po raz kolejny udowadnia, jak w sposób śmiały i wygodny dla współczesnego, wymagającego podróżnego, można łączyć historyczną materię z najnowszymi technologiami naszych czasów.

 

Planowanie luksusowego pobytu we Wrocławiu, zorganizowanie ekskluzywnej konferencji biznesowej czy wydanie uroczystego bankietu w eleganckich salach hotelowych, przestaje być problemem - Monopol Wrocław to 121 pokoi (w tym 8 apartamentów), 3 sale konferencyjne, 2 restauracje, bar, bar winny, kawiarnia i sala klubowa.

 

Na dachach słynnego hotelu zaprojektowane zostały dwa przestronne tarasy, a wnętrze kryje niezwykły, jak na hotel w centrum wielkiego miasta, kompleks Spa z basenem z przeciwfalą, bogato wyposażonym klubem fitness, grotą solną, grotą śnieżną, sauną mokrą turecką, sauną suchą fińską oraz Hamamem.

 

W hotelowym gmachu mieści się także kolejny, po krakowskim i warszawskim, Likus Concept Store. W luksusowym pasażu handlowym, między innymi, Bar13, delikatesy włoskie Delikatesy13, sklep z winami Vinoteka13, oraz ekskluzywne sklepy.


Hotel jest znakomicie zlokalizowany w samym centrum historycznego Wrocławia, przy ulicy Heleny Modrzejewskiej 2, nieopodal wrocławskiego rynku, pomiędzy imponującą ceglaną bryłą gotyckiego kościoła pod wezwaniem Świętych Stanisława, Doroty i Wacława a budynkiem Opery Wrocławskiej.


Z historii hotelu


Legendarny wrocławski hotel wybudowany został w stylu neobarokowym w 1892 roku. Gościł Pabla Picassa, Jana Kiepurę i Adolfa Hitlera. Cybulski nakręcił w nim słynną scenę z płonącymi kieliszkami w Popiele i Diamencie Andrzeja Wajdy. Tu powstawały sceny z Lalki Hasa i Stawki większej niż życie. Podczas pobytów we Wrocławiu w hotelu zatrzymywała się Marlena Dietrich.


Wyposażenie hotelowe stawiało przedwojenny Monopol w rzędzie najbardziej luksusowych obiektów europejskich. Dom handlowy, zniszczony w wojennej zawierusze w 1945, po odbudowie w 1961 roku stał się elegancką kawiarnią bogatej klienteli i świata artystycznego Wrocławia (w sąsiedztwie jest Opera Wrocławska i Teatr Polski). W dzisiejszym Monopolu handlowa tradycja tego miejsca przywrócona została w postaci luksusowego pasażu handlowego Likus Concept Store. Część hotelowa Monopolu przetrwała wojnę niemal bez uszczerbku. W czasie Światowego Kongresu Intelektualistów w 1948 roku mieszkali w Monopolu m.in.: Pablo Picasso, Irene Joliot-Curie czy literacki laureat Nobla Michaił Szołochow. Hotel stale gościł znane postaci ze świata kultury. W restauracji spotkać można było, m. in., Gepperta, Drabika, Grotowskiego, Bardiniego, Demarczyk, Ochmana, Wiłkomirską, Villas czy Himilsbacha. W 1984 roku Monopol został wpisany na listę zabytków.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *