… a w Łodzi hotel The Loom z 76 pokojami

Przy ul. Ogrodowej w Łodzi ruszył 4-gwiazdkowy The Loom Hotel z 76 pokojami i wnętrzami inspirowanymi przemysłem włókienniczym z restauracją Wątek i Cotton Clubem o powierzchni 200 m kw. w podziemiu. Loom w języku angielskim oznacza krosno, warsztat tkacki. Inwestorem jest firma Legs z Aleksandrowa Łódzkiego – jeden z największych europejskich dystrybutorów przędz tekstylnych i technicznych.Firma Legs kupiła od miasta budynek po dawnej przychodni reumatologicznej jeszcze w 2015 r. za 3 mln zł. Od początku deklarowała otwarcie tam hotelu, ale inwestycja przeciągała się. W końcu w maju hotel ruszył. Wystrój wnętrz pokoi nawiązuje do łódzkich loftów z odniesieniami do łódzkich atrakcji turystycznych w kontraście do charakterystycznej czerwonej cegły.

Przygotowano też trzy lokale gastronomiczne: restaurację Wątek, Lobby Bar i Cotton Club z przestrzenią na imprezy dla grup zorganizowanych oraz cztery sale konferencyjne, trzy z nich dzięki przesuwanym ścianom można łączyć w jedną o powierzchni 150 m kw. Na bardziej kameralne spotkania przewidziano cztery gabinety biznesowe o łódzkich nazwach: Ślepy Maks, Dętka, Krańcówka i Zdrowie. Goście będą mogli też korzystać z sauny i sali fitness. Restauracja Wątek oferuje nowoczesne i zróżnicowane menu, z wykorzystaniem lokalnych, sezonowych produktów, zawierające m.in. dania kuchni wegetariańskiej. Od rana do północy będzie czynny lobby bar, a w podziemiach obiektu działa też 200-metrowy Cotton Club z barem i parkietem tanecznym.

Hotel zlokalizowany jest koło kompleksu Manufaktura z hotelem Vienna House Andel’s. Pod względem nowej podaży Łódź jest bardzo spokojnym rynkiem. Ostatnim przed The Loom otwartym hotelem był Puro w 2019 r. Praktycznie gotowy jest też Hampton by Hilton ze 149 pokojami w kompleksie Hi Piotrkowska, ale nie może wystartować już od dwóch lat. Od kilku lat w trakcie generalnego remontu jest hotel Grand należący do braci Likusów, którzy kupili go jeszcze w 2009 r. Jednak jego otwarcie to kwestia dwóch-trzech lat. Szybciej powinien otworzyć się hotel Pietryna przy ul. Piotrkowskiej w remontowanej kamienicy i z nową częścią w oficynie z 61 pokojami. Inwestorem jest łódzka firma JWH, należąca m.in. do Azada Hamada, który posiada przy Piotrkowskiej kilka lokali gastronomicznych. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *