„Inicjatywa dla przedsiębiorczych” Pionierskie przedsięwzięcie Grupy Raiffeisen i Microsoft

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Microsoft Sp. z o.o. zainaugurowano program „Inicjatywa dla przedsiębiorczych”. W konferencji udział wzięli partnerzy reprezentujący Raiffeisen Bank Polska S.A., Raiffeisen-Leasing Polska S.A., Microsoft Sp. z o.o. i PNO Consultants.

 

Zainicjowany przez Raiffeisen i Microsoft projekt „Inicjatywa dla przedsiębiorczych” to cykl spotkań adresowanych do polskich przedsiębiorców, podejmujących lub planujących różnego rodzaju inwestycje i działania rozwojowe. Głównym celem akcji jest wsparcie firm           w korzystaniu ze środków unijnych oraz pomoc w lepszym zrozumieniu zasad ubiegania się o dotacje z Unii Europejskiej.


W ramach programu odbędzie się siedem otwartych spotkań regionalnych, podczas których zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania biznesowe oraz możliwości ich kompleksowego sfinansowania. Uczestnicy spotkań uzyskają bezpłatnie fachową pomoc w ubieganiu się o dotacje Unii Europejskiej: począwszy od przygotowania aż do końcowego rozliczenia projektu. Specjalnie powołane zespoły konsultingowe udzielą informacji na temat innowacyjnych rozwiązań biznesowych i form ich finansowania przy udziale dotacji Unii Europejskiej. Merytorycznie projekt wspierają doświadczeni konsultanci firmy PNO Consultants, która jest partnerem projektu.

 

Podczas seminariów, w gronie najwyższej klasy specjalistów, przedsiębiorcy bliżej poznają najnowsze programy finansowania innowacyjnych inwestycji w rozwiązania wspierające wzmacnianie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa oraz budowanie trwałych i dochodowych relacji z klientami. Będą również mieli okazję przekonać się, jak innowacyjne rozwiązania wpływają na poprawę efektywności i konkurencyjność firmy. 13 Partnerów firmy Microsoft będzie służyć informacją na wyspach wiedzy. Każdy przedsiębiorca będzie mógł spotkać się nieodpłatnie z dedykowanym zespołem konsultingowym i otrzymać fachowe doradztwo oraz dalszą pomoc w trakcie projektowania, wdrażania i rozliczania inwestycji.

 

Prelegenci seminariów przedstawią najnowsze możliwości finansowania inwestycji polegających na stosowaniu rozwiązań, realizowanych zwłaszcza przy udziale dostępnych programów unijnych, w ramach których przedsiębiorcy będą mogli się ubiegać o bezzwrotne dotacje aż do roku 2013. Należy podkreślić, że do roku 2015 Polska ma za zadanie zrealizować i rozliczyć projekty, które pozwolą zaabsorbować łącznie niemal 86 mld euro.

 

Na potrzeby programu utworzono portal http://www.inicjatywadlaprzedsiebiorczych.pl/. Na witrynie tej zostaną udostępnione bezpłatne programy do analizy i weryfikacji programów unijnych oraz narzędzia scoringowe, oparte na systemie kwestionariuszy lub systemie oceny szans na dofinansowanie planowanych projektów. Internetowa platforma „Inicjatywa dla przedsiębiorczych” będzie służyła zainteresowanym firmom w trakcie dalszej współpracy z inicjatorami projektu. 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *