Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. („EFH”) otrzymał finansowanie na budowę kompleksu HOTEL MAZURY

Nowa inwestycja uzyskała promesę na pięć (*****) gwiazdek.

 

 

W samym sercu Krainy Wielkich Jezior, wzdłuż najdłuższego w Polsce szlaku żeglownego, w bezpośrednim sąsiedztwie wakacyjnej stolicy Mazur – Mikołajek, EFH realizuje projekt centrum konferencyjno - wypoczynkowego „Hotel MAZURY”. To największa z planowanych inwestycji giełdowej Spółki. Szacowane nakłady wyniosą 220 mln zł.

 

1 grudnia br. Mazury Non-Stop Sp. z o.o. spółka w 100% zależna od Europejskiego Funduszu Hipotecznego S.A. podpisała umowę z konsorcjum banków na finansowane budowy kompleksu „Hotel Mazury” w Tałtach. Konsorcjum składa się z Raiffeisen Banku Polska SA, Banku Zachodniego WBK SA i Banku PEKAO SA. Banki udzieliły Spółce kredytu w wysokości 38 764 514 EUR, na okres od daty podpisania umowy kredytowej do 31grudnia 2025r.

 

„To ważne wydarzenie. Trzy duże banki, w czasach kryzysu finansowego, uwierzyły w nasz sukces. To potwierdza, że Europejski Fundusz Hipoteczny uważany jest za wiarygodnego i perspektywicznego inwestora. Chciałbym przy tej okazji gorąco podziękować naszym Partnerom z banków za ich wysiłek i zaangażowanie w zamkniecie tej transakcji” – powiedział Mirosław Wierzbowski, Prezes EFH.

 

Do końca tego roku EFH  zamierza podpisać także umowę z operatorem hotelowym na prowadzenie kompleksu hotelowego. Spółka nie ujawniła nazwy operatora, ale potwierdziła, że jest to jeden z największych i najbardziej prestiżowych operatorów hotelowych na świecie. Ze względu na współpracę z międzynarodowym operatorem hotelarskim, a także unikalny oraz
pionierski charakter inwestycji, obiekt – w pierwszym okresie działalności – nie będzie posiadać konkurencji w Europie Środkowo-Wschodniej.


„W Polsce wciąż brakuje hoteli luksusowych o najwyższym standardzie. Prestiż oraz planowana lokalizacja inwestycji daje gwarancję ekskluzywnego wypoczynku w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski o każdej porze roku” – mówi Marcin Podobas,  Wiceprezes Europejskiego Funduszu Hipotecznego. 

 

                 „Hotel Mazury” będzie spełniał wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Inwestycja właśnie otrzymała promesę na pięć gwiazdek. Ta najwyższa kategoria oznacza, iż kompleks będzie spełniał najwyższe standardy jakości i usług.

 

Projekt kompleksu o charakterze szkoleniowo – rekreacyjno - wypoczynkowym w Tałtach zadziwia swoim rozmachem. Część hotelowa to 274 pokoje, w tym 20 apartamentów, o zróżnicowanym wystroju i wielkości. Centrum konferencyjne z 23 salami w pełni wyposażonymi w sprzęt audio-wizualny, z możliwością indywidualnego kształtowania powierzchni. W części gastronomicznej goście będą mieli do wyboru 2 restauracje, 4 bary, winiarnie oraz salę bankietową.

 

Gminę Mikołajki odwiedza rocznie ponad milion turystów. Poziom wykorzystania bazy noclegowej dla hoteli w lipcu wynosi blisko 100%. Turystyka wraz z ochroną przyrody jest istotną funkcją gospodarczą regionu. Walory środowiska naturalnego gminy to jej nieocenione bogactwo. Obszar wokół Tałt przyciąga gości z kraju i zagranicy krajobrazem (jeziora, lasy, park krajobrazowy), unikalnym środowiskiem (brak zanieczyszczeń przemysłowych) oraz licznymi rezerwatami przyrody objętymi klasyfikacją UNESCO.


Z uwagi na fakt, iż Mikołajki uchodzą za jedną z najbardziej ekskluzywnych mazurskich miejscowości, cieszą się ogromną popularnością wśród biznesmenów oraz wśród dobrze sytuowanych osób. Miedzy innymi z myślą o nich, powstaje inwestycja „Hotel Mazury”. Tuż obok Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. planuje budowę apartamentów wakacyjnych.

 

- Apartamenty w Tałtach będą usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie naszego pięciogwiazdkowego hotelu, nad samym jeziorem, w bardzo malowniczej okolicy – wyjaśnia Marcin Podobas, Wiceprezes Zarządu EFH SA. – Mają one stanowić uzupełnienie oferty hotelowej spółki. Właściciele apartamentów będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień jakie będzie oferował swoim gościom hotel.”

 

Otwarcie hotelu planowane jest na drugi kwartał 2011 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *