Konkurs na nowy hotel na Lotnisku Chopina

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zainicjowało konkurs na projekt architektoniczny nowego hotelu, który powstanie przed budynkiem terminalu (Strefa T2). Z nowego obiektu na Lotnisku Chopina, podróżni odwiedzający Warszawę będą mogli korzystać od połowy 2012 roku.

 

Konkurs dotyczy zaprojektowania wysokiej klasy (business exclusive) hotelu świadczącego pełen zakres usług noclegowych, biznesowych, gastronomicznych i bankietowo-konferencyjnych. Planowana powierzchnia hotelu to ok. 16 000 m2, a kubatura obiektu – 84 000 m3. W hotelu zaplanowano ok. 220 pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 400 gości. PPL planuje, że hotel będzie prowadzony w sieci międzynarodowych hoteli Marriott.

 

„Inwestycja w drugi obiekt hotelowy na terenie Lotniska Chopina ma na celu podniesienie atrakcyjności portu dla podróżnych – poszerzenie zakresu usług oferowanych na lotnisku o kolejne zaplecze noclegowe, biznesowe, a także rekreacyjne. W wymiarze ekonomicznym, to również dywersyfikacja źródeł przychodów przedsiębiorstwa” – powiedział Michał Marzec, Naczelny Dyrektor P.P. „Porty Lotnicze”

 

Konkurs na projekt architektoniczny będzie przeprowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). P.P. „Porty Lotnicze” po raz pierwszy zdecydowało się na współpracę z SARP przy wyborze projektu architektonicznego obiektu, który powstanie na terenie Portu Lotniczego.

 

„Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, ponieważ zależy nam na wysokim poziomie konkursu. Chcemy wybrać najlepszy i najciekawszy projekt. Współpraca  z SARP gwarantuje również, że informacja o konkursie dotrze do wszystkich zainteresowanych. Udział w konkursach architektonicznych jest nobilitujący w branży, możemy więc liczyć na projekty uznanych architektów i pracowni architektonicznych” – dodał Michał Marzec.

 

Formuła konkursu jest bardzo atrakcyjna, ponieważ efektem będzie konkretny projekt i znane będą wszelkie założenia dotyczące wyglądu budynku. Oferenci deklarują wartość prac projektowych  i przedstawiają szacunkowe wartość budowy obiektu.

 

Konkurs będzie przeprowadzony w trybie zamówień publicznych i zostanie ogłoszony 19 grudnia 2008 roku m.in.: w Dzienniku Europejskim i w biuletynie SARP. Zostanie rozstrzygnięty przez
7-osobową komisję, w której skład wejdą przedstawiciele PPL, Port Hotelu oraz trzej sędziowie konkursowi SARP. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu przyszłego roku.

 

W połowie 2010 roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargu publicznego na wykonawcę tej inwestycji. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2011 roku.

 

Budowa drugiego hotelu na Lotnisku Chopina została zapisana jako deklaracja w planach przygotowania stołecznego portu do Mistrzostw Euro 2012. Dzięki tej inwestycji na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina będą działały dwa hotele, które będą oferowały gościom ponad 700 miejsc noclegowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *