Bezprzewodowo w hotelowej sali konferencyjnej

Na rynku pojawiło się nowe urządzenie marki wePresent, które może w znacznym stopniu wyeliminować kable z hotelowych salek konferencyjnych. Zapewnia ono wielu użytkownikom łatwy i bezprzewodowy dostęp do projektora i prowadzenie multimedialnych prezentacji – m.in. dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii Plug'n'Show.

 

Flagowe urządzenie wePresent – model WPS820 – potrafi zrewolucjonizować i uatrakcyjnić każde biznesowe spotkanie czy konferencję. Umożliwia ono bezprzewodową prezentację obrazu i dźwięku równocześnie z czterech urządzeń (np. laptopów) - w tym samym czasie i na jednym ekranie (jest on podzielony na cztery części). Urządzenie wePresent jest bardzo wygodne i łatwe w użytkowaniu oraz instalacji. Wystarczy jedynie podłączyć je do projektora multimedialnego lub telewizora. Natomiast aby uczestnicy spotkania mogli prezentować swoje materiały z własnych laptopów czy PDA wyposażonych w dowolną kartę sieci bezprzewodowej (WLAN), muszą jedynie skopiować na dysk dołączoną do urządzenia bezpłatną aplikację, a następnie ją uruchomić (tzw. technologia Plug'n'Show). Nie trzeba tracić czasu na instalację programu, podłączanie kabli i konfigurowanie komputerów - wePresent po uruchomieniu aplikacji od razu jest gotowy do pracy.

 

Z WPS820 może korzystać jednocześnie do 32 użytkowników, których do transmisji dopuszcza osoba prowadząca prezentację. Urządzenie pozwala też na wiele innych i bardzo przydatnych funkcji, jak np. możliwość administrowania wyświetlanym obrazem – regulację rozdzielczością i częstotliwością, a także przedstawiania wybranego obszaru prezentacji. Dodatkowo - dzięki wePresent WPS820 - można przesyłać pliki muzyczne, a także pliki wideo wysokiej rozdzielczości. Oprócz współpracy z platformą Windows / Windows Mobile, urządzenie oferuje również wsparcie dla systemu Mac OS (od 10.4). Wszystkie cechy wePresent WPS820 sprawiają, że jest ono idealnym rozwiązaniem dedykowanym do wszelkich sal konferencyjnych, a także spotkań biznesowych, gdzie uczestnicy korzystają z multimedialnych prezentacji.

 

Na rynku pojawiły się także dwa inne modele wePresent: WPS810 i WPS710. Są one przeznaczone dla użytkowników nie wymagających zaawansowanych funkcji multimedialnych (np. streamingu video), ale podobnie jak w WPS820, w konferencji może uczestniczyć do 32 użytkowników, łącząc się bezprzewodowo (przez sieć WLAN) z urządzeniem wePresent. Aż czterech uczestników firmowej konferencji może jednocześnie  prezentować na ekranie swój obraz, np. osiągnięte wyniki, prognozy dalszych działań czy skomplikowane dane finansowe. W przypadku urządzenia WPS710, można podłączać się i przesyłać dane z notebooków, natomiast model WPS810 daje taką możliwość także osobom posiadającym PDA.

 

Dystrybutorem urządzeń wePresent w Polsce jest Konsorcjum FEN Sp. z o.o., który  działa na rynku od 1998 roku. Spółka reprezentuje w Polsce wielu wiodących na świecie producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a także reprezentuje takie światowe marki, jak Meru Networks, Dynamode, Becker, PQI i Welland. FEN zapewnia dla dystrybuowanych marek wsparcie techniczne z gwarancją „next business day”, a także prowadzi dla swoich partnerów handlowych szkolenia techniczne i certyfikacyjne. Więcej informacji na temat Konsorcjum FEN można znaleźć pod adresem: www.fen.pl.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *