Kolejny etap budowy wrocławskiego Hiltona

Zakończył się kolejny etap prac na placu budowy wrocławskiego hotelu Hilton. Niezależnie od sytuacji panującej na rynku nieruchomości, inwestycja zostanie zrealizowana w terminie.


Trwa budowa Hiltona we Wrocławiu

Inwestor – spółka Wings Properties - zapewnia, że budowa wielofunkcyjnego kompleksu OVO, w którym znajdzie się m.in. hotel sieci Hilton, zakończy się do końca 2011 roku. A zatem przed organizowanymi przez Polskę i Ukrainę Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.
 - Zobowiązuje nas do tego umowa, jaką podpisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku z siecią Hilton – mówi Małgorzata Nowosielska, ze spółki Wings Properties – Inwestycja została przez nas w pełni zabezpieczona od strony finansowej, a budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

W grudniu inwestor ukończył podstawowe prace związane z budową ścianki szczelinowej. W tej chwili trwają intensywne prace ziemne
i odprowadzanie wód gruntowych. Do końca marca 2009 roku plac, na którym stanie OVO zostanie pogłębiony do około 11 metrów poniżej poziomu terenu. To niezbędne, ponieważ budynek będzie posiadał aż trzy kondygnacje podziemne, przeznaczone na zaplecze techniczne, część powierzchni komercyjnych i parking.
 - Hilton będzie funkcjonował na pietach od pierwszego do trzeciego, a do dyspozycji gości oddane zostanie około 260 pokoi typu: Studio, 1 BR i Presidential Suite - dodaje Nowosielska – Do hotelu należeć będzie znajdujący się w kompleksie 18 metrowy basen, centrum SPA i Heath Club.

Z liczącej około 500 m2 części rekreacyjnej będą mogli korzystać także posiadacze apartamentów usługowych (na warunkach określonych przez sieć Hilton). Dla zapewnianie komfortu do budynku prowadzić będą dwa odrębne wejścia – jedno do części hotelowej, a drugie do apartamentowej.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *