117 zgłoszeń do konkursu na projekt hotelu na lotnisku

117 pracowni architektonicznych zgłosiło się do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno – budowlanej wysokiej klasy hotelu w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie.

 

Termin nadsyłania wniosków upłynął 15 stycznia 2009 r. Zgłoszenia nadesłały największe pracownie architektoniczne w Polsce, oraz wiele liczących się pracowni zagranicznych.

 

„Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na współpracę z SARP przy wyborze projektu architektonicznego obiektu, który powstanie na terenie Portu Lotniczego im. F. Chopina
w Warszawie. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem ze strony pracowni architektonicznych z całego świata. Dzięki temu możemy spodziewać się wielu ciekawych propozycji konkursowych” – powiedział Jakub Mielniczuk, rzecznik prasowy P.P. „Porty Lotnicze”

 

Kolejnym krokiem będzie zaproszenie wszystkich firm, których wnioski są zgodne z regulaminem, do wykonania prac konkursowych. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi do końca marca 2009 r.

 

Konkurs prowadzony jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP),
co zapewnia fachowe doradztwo w trakcie prowadzonej procedury konkursowej. Sąd konkursowy składa się z przedstawicieli organizatora konkursu (PPL) oraz jednostek współuczestniczących, tj. architektów – przedstawicieli SARP oraz przedstawicieli należącej do PPL spółki  Port - Hotel (przyszłego operatora hotelu).

 

PPL planuje, że hotel – o standardzie 5* – będzie prowadzony w sieci międzynarodowych hoteli Marriott.

 

W połowie 2010 roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargu publicznego na wykonawcę tej inwestycji. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2011 roku.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *