Nowy hotel w Katowicach

Na granicy Chorzowa i Katowic planowana jest nowa inwestycja hotelowa: będzie to duży kompleks, składający się z 4-gwiazdkowego hotelu oraz przylegającego doń budynku z apartamentami pod wynajem. Inwestorem jest firma le Havre Hotels, koncepcję architektoniczną wraz z projektem wnętrz przygotowała warszawska pracownia PRC Design, zaś pozostałe etapy projektu współtworzy lokalna firma INDO Inżynierowie i Doradcy.


 


Pierwszym etapem inwestycji będzie modernizacja istniejącego akademika “Hotel Uniwersytecki” i jego przebudowa na hotel o 190 pokojach. Przewidziano 13 kondygnacji, wraz z zapleczem restauracyjnym (ogólnodostępna restauracja, bar) oraz rekreacyjnym (centrum fitness, małe Spa). Dodatkowo, w ramach centrum konferencyjnego powstaną 4 sale konferencyjne o łącznej powierzchni 400 sqm oraz sala wielofunkcyjna o powierzchni ok. 310 sqm. Wszelkie pomieszczenia publiczne mieścić się będą w nowopowstałym “podium”, którego elewację zaprojektowano w postaci blisko osadzonych aluminiowych „żeber” obejmujących przeszklony ekran.


 

Prace nad hotelem zakończyć się mają pod koniec bieżącego roku; obiekt należeć będzie do sieci „Best Western”. Wstępne prace nad modernizacją budynku już się rozpoczęły.


 

Końcowym etapem inwestycji ma być budowa 15-kondygnacyjnego apart-hotelu, składającego się z 79 apartamentów, w tym luksusowego penthouse’u na ostatniej kondygnacji.


 

Do najnowszych zrealizowanych projektów PRC Design zaliczają się hotel IBB Andersia w Poznaniu oraz hotel Holiday Inn w Józefowie (oba oddane w 2007 r.).  Wcześniej zrealizowane hotele to m.in.  Grand Hotel Lublinianka w Lublinie oraz Le Regina w Warszawie. Aktualnie opracowywane są projekty dla pięciu kolejnych hoteli, w tym jeden zagraniczny – ADNEC Hotel w Abu Dhabi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *