Łódź stawia żagle

Łódź jest miastem, które dotychczas nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem wśród inwestorów branży hotelarskiej. By to zmienić, jego władze przygotowały atrakcyjny program "de minimus", który daje ulgi podatkowe i zielone światło dla inwestycji hotelarskich w mieście.

W efekcie w najbliższym czasie w Łodzi powstać mają: 3-gwiazdkowy Qubus z 82 pokojami, 3-gwiazdkowy Park Inn należący do Rezidor SAS i być może 2-gwiazdkowy Campanile, sieci Louvre Hotels.
Jednak prawdziwą nowością jest przygotowywany przez łódzką spółkę Toya pierwszy hotel konferencyjno-kongresowy z prawdziwego zdarzenia.
Prestiżowe hotele konferencyjne muszą spełniać kilka warunków, by właściciel mógł liczyć na sukces. Z analiz wstępnych projektów inwestycji wynika, że tak będzie w przypadku "Film Hotelu" (robocza nazwa hotelu).
Warunki budzące optymizm to:

  • Bliskość węzłów komunikacyjnych międzymiastowych i/lub międzynarodowych (Dworzec Kolejowy Łódź Kaliska), Port Lotniczy Lublinek.

  • Położenie przy jednej z głównych arterii miasta (aleja Mickiewicza) - wielopasmowej, gwarantującej łatwy dojazd do hotelu dla osób przyjeżdżających własnym samochodem oraz łatwy dojazd do kluczowych miejsc miasta (ścisłe centrum, główna ulica handlowa, pasaż, zabytki, inne atrakcje).

  • Położenie w atrakcyjnym otoczeniu z ładnym widokiem z okien (Park Poniatowskiego).


Takich lokalizacji w Łodzi jest zaledwie kilka i jedną z nich jest działka, na której ma powstać "Film Hotel".
Dodatkową zaletą inwestycji jest międzynarodowe dziedzictwo tego miejsca. Hotel konferencyjny "Film Hotel" ma sąsiadować i nawiązywać do słynnego Łódzkiego Centrum Filmowego, a w projektowany obiekt ma zostać włączona historyczna sala kinowa i inne, wybrane elementy architektury istniejących zabudowań.

Wyjątkowym atutem "Film Hotelu" będzie sąsiedztwo dużych hal filmowych, bezpośrednio połączonych z holem hotelu. Będzie w nich można organizować imprezy targowe i wystawiennicze. Jest to tym ważniejsze, że coraz częściej organizatorzy dużych imprez konferencyjno-kongresowych zwracają uwagę na to, czy w pobliżu jest odpowiedniej jakości hotel z dużą liczbą miejsc.


"Film Hotel" będzie dysponował ok. 150-160 pokojami, głównie dwuosobowymi. - W naszym obiekcie znajdzie się zespół sal konferencyjnych mogących przyjąć jednocześnie blisko 900 osób, w skład kompleksu wejdzie unikalna aula dla 200 osób powstała z istniejącej sali kinowej - mówi Jacek Jaśkiewicz, dyrektor ds. inwestycji w Toya Sp. z o.o. Duże zaplecze gastronomiczne zapewni obsługę osób mieszkających w hotelu oraz uczestników imprez odbywających się w jego salach (bankiety, przyjęcia towarzyszące kongresom i konferencjom).

Na potrzeby zmotoryzowanych gości centrum konferencyjnego przewidziano podziemny parking, drugi duży parking znajdować się będzie przed obiektem. W planach inwestora jest też część poświęcona rekreacji i odnowie biologicznej z krytym basenem, saunami i ofertą fitness. "Film Hotel" będzie hotelem czterogwiazdkowym.

Pod Łodzią też budują


O nowy, trzygwiazdkowy hotel wzbogacił się Konstantynów Łódzki. Atutem hotelu Kacperski jest lokalizacja przy drodze wojewódzkiej
nr 710, która umożliwia szybki dojazd zarówno do lotniska Łódź Lublinek, jak i centrum miasta.
Do dyspozycji gości oddano czterdzieści osiem pokoi z łazienkami. Każdy wyposażony jest w telefon, odbiornik telewizji satelitarnej i łącze internetowe. Część pokoi przystosowanych jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Obiekt dysponuje salą konferencyjną, restauracją oraz parkingiem strzeżonym. Swoim gościom zapewnia program rekreacyjny: wycieczki rowerowe, naukę jazdy konnej pod okiem instruktora, jazdę konną dla zaawansowanych, wycieczki po Łodzi i okolicach.

Według analityków krajowego rynku hotelarskiego, w Łodzi jest miejsce na jeden hotel konferencyjno-kongresowy w perspektywie najbliższych lat. Zamysł przyszłego właściciela "Film Hotelu" jest taki, by dysponując salami na konferencje i kongresy dla 500 osób - zleceniami brakujących noclegów w przypadku największych imprez obdarzać inne hotele w mieście, te, których standard będzie spełniał międzynarodowe wymagania. Takie rozwiązanie jest podyktowane zarówno istniejącymi warunkami zabudowy w miejscu projektowanej inwestycji, jak i optymalizacją późniejszych kosztów eksploatacji całego kompleksu.
jpKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *