Szef kuchni hotelu The Westin Warsaw będzie promował polską kuchnię w Japonii

Ernest Jagodzińki, zastępca szefa kuchni hotelu The Westin Warsaw został wybrany na jedynego kucharza z Polski, który będzie promował polską kuchnię na Międzynarodowych Targach FOODEX w Japonii.


 

Na targach FOODEX w Japonii swoją ofertę prezentować będą najlepsi producenci mięsa w Europie w ramach projektu „Meat in Europe”. Podczas tego przedsięwzięcia szefowie kuchni z Unii Europejskiej będą promować smaki i aromaty kuchni z poszczególnych krajów. Na reprezentanta Polski został wybrany Ernest Jagodziński – zastępca szefa kuchni hotelu The Westin Warsaw, ktory jest miłośnikiem łączenia tradycyjnych polskich dań
z przyprawami Dalekiego Wschodu.


 

Ernest Jagodziński podczas trzydniowej imprezy opowie Japończykom o polskich specjałach, smakach i bogatej  tradycji kulinarnej, promując nasz region w świecie. Ponadto szef kuchni hotelu Westin będzie odpowiedzialny za kulinarną stronę przyjęcia wydawanego przez polską ambasadę w Tokio, którego celem jest przybliżenie Japończykom polskich tradycji kulinarnych.

 


Ernest Jagodziński jest związany z hotelem Westin od 2003 r. rozpoczynał pracę w the Westin Warsaw od stanowiska kucharza, następnie był szefem restauracji Fusion a obecnie pełni funkcję zastępcy szefa kuchni. Interesuje się wszelkimi nowinkami gastronomicznymi, lubi zbierać książki kulinarne. Ulubione przyprawy Ernesta to kolendra i imbir oraz limonka. Ernest Jagodziński jest minimalisą - uważa, ze każde danie ma swoje miejsce na talerzu.


 

Międzynarodowe Targi FOODEX Japan 2009 potrfają od 3 do 6 marca 2009 r. i odbędą się w Tokio w halach Makuhari Messe.

 


Europejski projekt promocyjny „Meat in Europe” ma na celu zaprezentowanie, promocję i zwiększenie eksportu mięs i opartych na nich przetworach spożywczych, które wyprodukowane zostały w krajach Unii Europejskiej. Projekt adresowany jest w szczególności do odbiorców i konsumentów mięsa oraz wędlin w Japonii, Chinach i na Ukrainie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *