Wielkie inwestycje w Trójmieście-Radisson w Gdańsku

Nowy czterogwiazdkowy hotel Radisson SAS powstaje na gdańskim Długim Targu, w miejscu dawnego hotelu Jantar. Pierwsi goście przekroczą próg już w drugiej połowie przyszłego roku.
Firma Rezydent, właściciel ekskluzywnego hotelu w Sopocie, zachęcona powodzeniem obiektu już sześć lat temu kupiła nieruchomość na gdańskiej Starówce. Plany przewidywały wyburzenie starego budynku i budowę nowego, reprezentacyjnego hotelu.


Z dawnego Jantara pozostać ma tylko fasada.
Projekt architektoniczny przygotowali Zbigniew Młodzianowski i Piotr Rutkowski z pracowni Horus, jednak przed jego realizacją, trzy lata trwały badania archeologiczne. Wojewódzki konserwator zabytków cały czas patrzy inwestorowi na ręce. Jest z nim konsultowany każdy fragment elewacji fasad - m.in. drewniane, stylizowane na stare okna. Również w związku z jego nakazem wyeksponowany zostanie stary mur, a część ścian podziemnego hotelowego parkingu będą stanowiły fundamenty kilkusetletnich domów.

Częścią kompleksu ma się też stać kolejna działka ze stojącą przy ul. Powroźniczej gotycką kamienicą, którą inwestor dokupił w ubiegłym roku.
W nowym hotelu do dyspozycji gości oddanych zostanie 130 pokoi. Kompleks sal konferencyjnych na tyłach obiektu będzie mógł pomieścić do 300 osób.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *