Sportowcy z antypodów gośćmi hotelu Bornit

Ponad 3,5 tys. zawodników z całego świata stanie jutro na starcie 33 Biegu Piastów. Wielu uczestników zatrzymało się w hotelu Bornit, gdzie mają okazję nie tylko wypocząć, ale i dodatkowo zadbać o kondycję przed zawodami.

 

 

Impreza odbywająca się w dniach 7-8 marca w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach jest największym biegiem masowym w Polsce. W tym roku po raz pierwszy Bieg Piastów zaliczony został do elitarnego grona Worldloppet Ski Federation (Worldloppet) – organizacji zrzeszającej najważniejsze biegi narciarskie na świecie. O randze i wadze polskich zawodów świadczy także rosnąca popularność wśród zawodników z całego świata. W tej edycji na starcie stanie ponad 3,5 tys. osób z prawie 30 krajów, w tym m.in. z państw nadbałtyckich i skandynawskich, Stanów Zjednoczonych, Kanady, czy Japonii.

 


Należący do spółki INTERFERIE SA hotel Bornit, który obchodzi w tym roku 10-lecie działalności, gości 22 sportowców, którzy wyruszą w weekend na jakuszyckie trasy. Wśród nich są nie tylko zawodnicy z krajów kojarzących się z zimową rywalizacją (takich jak Szwajcaria i Kanada), ale również z państw, z których reprezentanci rzadko przyjeżdżali wcześniej do Szklarskiej Poręby. Najliczniejszą grupę stanowią Hiszpanie (aż 16 osób), w Bornicie zamieszkało także dwóch Australijczyków i jeden Holender.


 

- Naszym gościom zapewniamy nie tylko nocleg i wyżywienie, ale udostępniamy im także możliwość przygotowanie sprzętu w specjalnym pomieszczeniu-narciarni, jak również przygotowywanie się do zawodów na basenie oraz na znajdujących się na terenie pływalni urządzeniach do ćwiczeń fitness – mówi Robert Szuber, dyrektor hotelu Bornit. – Jeśli będą chcieli skorzystać z zabiegów rehabilitacyjno-leczniczych, mają do dyspozycji centrum odnowy biologicznej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *