Hotel MaMaison Le Regina – kolacja z Krugiem

Kolacja MaMaison Le Regina i Moët Hennessy Polska, 05 marca 2009, restauracja La Rotisserie


5 marca w restauracji La Rotisserie w Hotelu MaMaison Le Regina odbyła się wyjątkowa kolacja z degustacją ekskluzywnych szampanów Krug. Zaproszeni goście, podjęci aperitif z Cloudy Bay Sauvignon Blanc 2007, Nowa Zelandia, zasiedli do dwunastodaniowej kolacji przygotowanej przez Szefa Kuchni, Pawła Oszczyka. W romantycznej scenerii stylowych wnętrz hotelu zostali powitani przez Dyrektora Generalnego, Krzysztofa Olszewskiego, i wysłuchali historii trunków prezentowanej przez Andrzeja Wojcieskiego, Field Sales Director Moët Hennessy Polska.

W rankingu najdroższych szampanów świata, który ukazał się w styczniu 2009 roku w magazynie „Forbes”, trunki marki Krug zajmują dwa pierwsze miejsca. Krug, istniejący od 1843 roku, jest wiodącym producentem ekskluzywnych szampanów typu Prestige Cuvées, między innymi: Krug Grande Cuvée, Krug Rosé oraz Krug Clos de Mesnil. Do produkcji szampanów marki Krug wykorzystywane są ręcznie zbierane winogrona, poddawane surowej selekcji. Podczas wieczoru nasi goście mieli okazję degustować: Krug Grande Cuvée oraz Krug Rosé.

Szef Kuchni Paweł Oszczyk, przygotowując na tę wyjątkową okazję menu z dwunastoma absolutnie niezwykłymi daniami degustacyjnymi, według zaproszonych gości po raz kolejny potwierdził swój mistrzowski kunszt. Aby podkreślić bogactwo smaków i aromatów szampanów użył w swoim menu 116 starannie wyselekcjonowanych składników. Kulinarna podróż po królestwie Pawła zaczęła się od amuse guele i tempury krewetkowej z burakiem, grejpfrutem i sorbetem rabarbarowym i prowadziła gości poprzez ciepłą pianę z korzenia pietruszki i ogórka z ostrygą Fin de Claire i kawiorem ze stynki. Esencja z przepiórki z suszonym jabłkiem i bławatkiem, własnym tortellini z foie gras oraz pieczony comber z sarny, ragout z salsefi i suszonych smardzy, coullis z karmelizowanej szalotki i chrupiąca szałwia wzbudziły podziw wśród koneserów wykwintnej kuchni. Deser w postaci zupy z czerwonych owoców z wanilią, ciepła baba orzechowa oraz churros z sorbetem z herbaty Earl Grey, były ukoronowaniem wieczoru, który zamierzamy powtórzyć w przyszłości.

Restauracja La Rotisserie jest rekomendowana przez przewodnik Michelin i niemiecki
„Der Feinschmecker”. Od pięciu lat Szefem Kuchni jest Paweł Oszczyk, jedyny polski uczestnik prestiżowego konkursu „Bocuse D’Or”. Paweł opiera swoje odkrywcze menu na wyselekcjonowanych składnikach, ufając tylko sprawdzonym dostawcom najświeższych produktów. W swojej restauracji proponuje w ciągu dnia menu lunchowe, wieczorami zaskakuje niespotykanymi kompozycjami degustacyjnymi, a w weekendy zaprasza na „Linner”
i dziesięciodaniowe menu. Hotelowy sommelier, laureat trzeciego miejsca w mistrzostwach Polski sprzed dwóch lat Andrzej Strzelczyk, czuwa nad doborem odpowiednich trunków. Dzięki tej współpracy restauracja La Rotisserie jest ważnym i docenianym przez koneserów miejscem na kulinarnej mapie Warszawy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *