Firma Danfoss została przyjęta do grupy partnerów europejskiego programu Green Light

Green Light jest inicjatywą Komisji Europejskiej, w której uczestniczą organizacje publiczne oraz prywatne przedsiębiorstwa. Przystępując do programu uczestnicy zobowiązują się do wykonania modernizacji funkcjonującego w ich obiektach oświetlenia poprzez zastosowanie energooszczędnych rozwiązań technicznych.

Koszty przeprowadzonych działań pokrywane są z oszczędności powstałych w wyniku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej przy zachowaniu takiego samego poziomu oświetlenia lub jego polepszeniu.


Danfoss został wyróżniony dzięki nowemu systemowi oświetleniowemu zamontowanemu na nowo wybudowanej hali produkcyjnej. Wykorzystano w nim takie rozwiązania jak: oprawy oświetleniowe z nowoczesnym osprzętem elektronicznym, świetlówki charakteryzujące się wysoką wydajnością energetyczną, niską emisją CO2 oraz niską zawartością siarki i metali ciężkich.


Firma powołała również specjalny zespół mający za zadanie śledzenie najnowszych rozwiązań technicznych pozwalających na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, wytwarzania odpadów oraz używanie substancji niebezpiecznych.


Danfoss, jako globalna organizacja nadaje wysoki priorytet działaniom prośrodowiskowym. Stara się połączyć troskę o środowisko ze zwiększającym się standardem swoich wyrobów, przyczyniając się tym samym do podnoszenia efektywności przemysłu i komfortu ludzkiego życia. Przyjęcie do programu Green Lightjest najlepszym tego potwierdzeniem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *