Targi ITB za nami

Zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowej Giełdy Turystyki w Berlinie (ITB). To jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie . Jak prezentowali się polscy przedstawiciele branży?


160 000 metrów kwadratowych powierzchni, ponad 10 000 wystawców, niemal 200 000 odwiedzających – tak w skrócie prezentują się tegoroczne Targi ITB. W tym roku impreza odbyła się w dniach 11 – 15 marca, przyciągając zarówno przedstawicieli branży (m.in. biura podróży, sieci hotelowe, przewoźnicy, wydawnictwa, firmy ubezpieczeniowe) jak i prywatnych klientów, zainteresowanych najnowszymi trendami w branży turystycznej. 


– Udział w ITB to świetna okazja do konfrontowania ofert, wypatrywania nowinek, również nawiązywania nowych, cennych kontaktów – mówi Michał Świgost, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Qubus Hotel, sieci hoteli biznesowych, która w tym roku wystawiała się na ITB.


Impreza podzielona została tematycznie – uczestnicy mieli okazję zobaczyć prezentacje i wziąć udział w spotkaniach poświęconych takim zagadnieniom jak turystyka kulturalna, młodzieżowa czy nowe technologie. Nie zabrakło ofert związanych z organizacją specjalnych, ekstremalnych eventów bądź ekologią w turystyce. 


Dla polskich regionów i firm obecność w Berlinie to niemal obowiązek – w ubiegłym roku ponad jedną trzecią wszystkich zagranicznych turystów w Polsce stanowili przecież Niemcy. Nasz kraj prezentował swoją ofertę na powierzchni 1,5 tysiąca m2. W Berlinie promowało się 16 polskich regionów oraz ponad 130 różnego rodzaju wystawców. – Niemiecki rynek jest dla nas szczególnie istotny – wyjaśnia Barbara Berndt z sieci Qubus Hotel. – Już w czerwcu planujemy bowiem otwarcie trzynastego Hotelu Qubus, tym razem w prestiżowej lokalizacji w Gdańsku. ITB jest doskonałą okazją, aby promować m.in. nowe inwestycje.


Obecnie do sieci Qubus Hotel należy 12 obiektów klasy biznes, zlokalizowanych m.in. w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. Oprócz luksusowych miejsc noclegowych Qubus Hotel oferuje również centra konferencyjne oraz salony odnowy biologicznej. Otwarcie Qubus Hotel Gdańsk zaplanowano na połowę czerwca.

red.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *