103.000 zwiedzających tegoroczną edycję targów INTERNORGA w Hamburgu

W dniach 13 – 18.03.2009 w Hamburgu odbyła się 83 edycja Międzynarodowych Targów Hotelarstwa, Gastronomii, Żywienia Zbiorowego, Piekarnictwa i Cukiernictwa INTERNORGA 2009.

Targi Internorga to najstarsza i największa w Europie oraz jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych branży hotelarskiej i gastronomicznej na świecie. Tegoroczne targi po raz kolejny potwierdziły swoją wiodącą pozycję wśród imprez branży HoReCa w Niemczech i Europie gromadząc 1.050 wystawców z 26 krajów oraz ponad 103.000 zwiedzających z całego świata. 91% uczestników tegorocznej edycji targów wskazało targi Internorga jako najważniejsze targi branżowe w Europie.


Tegoroczne targi odbyły się na większej niż dotychczas powierzchni wystawienniczej – dzięki oddaniu do użytku nowej hali B7 powierzchnia targów wzrosła do 87.000 m2. Tym samym przebudowa terenów targowych w Hamburgu dobiegła końca. Obecnie tereny wystawiennicze Targów Hamburskich obejmują 11 nowoczesnych hal wystawienniczych oraz Centrum Kongresowe.


Wystawcy tegorocznej edycji zaprezentowali swoje uznane markowe produkty, a także nowości w zakresie urządzeń i wyposażenia hoteli i pokoi hotelowych, techniki kuchennej i gastronomicznej, wyposażenia, maszyn i urządzeń dla piekarnictwa i cukiernictwa, odzieży dla gastronomii i hotelarstwa, a także usług dla branży HoReCa. Wśród wystawców nie zabrakło również firm z Polski – swoja ofertę przedstawili: firma JMB, Spółdzielnia Mleczarska ROTR, Centrum Obsługi Piekarstwa AKO oraz firma Bartscher Polska.


Mimo światowego kryzysu wystawcy byli zadowoleni nie tylko z ilości osób odwiedzających ich stoiska, ale przede wszystkim z najwyższej fachowości zwiedzających.


Obok możliwości zapoznania się z ofertą wystawców i nawiązywania kontaktów handlowych, uczestnicy targów mieli okazję do poznania doświadczeń i nowatorskich pomysłów specjalistów z branży, które zapewniał bogaty program ramowy targów – kongresy, pokazy, prezentacje i konkursy. Tegoroczna edycja największego w Europie Kongresu Gastronomii Systemowej FoodService Forum zgromadziła rekordową liczbę ponad 1.500 uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Niemiecki Kongres Żywienia Zbiorowego.


Oprócz kongresów wszyscy zwiedzający mieli także okazję obejrzeć pokazy i prezentacje Forum HoReCa przygotowane przez związki i stowarzyszenia branży hotelarsko-gastronomicznej m.in.: rozstrzygnięcie konkursu dla kucharzy o nagrodę „Großer Preis der Köche", zawody w fantazyjnym nakrywaniu stołu i serwowaniu potraw przygotowane przez Związek Mistrzów Kelnerskich, Pracowników Restauracji i Hoteli, prezentacje „małych dzieł sztuki” z marcepana i czekolady przygotowane przez Cech Cukierników z Hamburga i prezentacje miksowania koktajli zgodnie z najnowszymi trendami przygotowane przez Niemiecką Unię Barmanów.


Kolejna – 84 edycja targów INTERNORGA odbędzie się w terminie 12 – 17 marca 2010.

Więcej informacji na temat targów uzyskają Państwo w biurze Przedstawicielstwa Targów Hamburskich w Polsce, tel.: 022 620 71 98, 620 72 98, E-mail: karas@eurotargi.com, kuzmiska@eurotargi.com.

Aneta Kuźmińska

Przedstawicielstwo Targów Hamburskich w Polsce


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *