Wyłączamy światła! Wszystkie hotele sieci Starwood Hotels & Resorts w Polsce przyłaczają się do akcji „Godzina dla Ziemi”

Hotele Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz The Westin Warsaw i Le Meridien Bristol ogłosiły dzisiaj przystąpienie do projektu „Godzina dla Ziemi”, globalnej akcji organizowanej przez World Wildlife Fund (WWF) w dniu 28 marca br. Wydarzenie to ma być sygnałem dla świata zachęcającym do dbania o planetę. Wszystkie hotele sieci Starwood w Polsce zastosują tego dnia środki, które pozwolą na zaoszczędzenie energii, podkreślając w ten sposób zaangażowanie firmy w działania promujące ochronę środowiska.


 

Sieć Starwood Hotels & Resorts również na poziomie globalnym jest silnie zaangazowana w projekt „Godzina dla Ziemi” - tylko w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie udział w akcji weźmie ponad 100 hoteli.


 

„Z dumą przystąpiliśmy do projektu „Godzina dla Ziemi”. Od wielu lat staramy się opracowywać rozwiązania, które zmniejszą zużycie energii w naszych hotelach. Bardzo cieszy mnie fakt, że tak wiele polskich miast i instytucji przyłaczyło się do tej szczytnej akcji” – powiedział Thomas Schoen, Dyrektor Generalny Starwood Hotels & Resorts
w Polsce.


 

Hotele sieci Starwood, działające w Polsce pod markami Sheraton, Westin i Le Meridien Bristol podczas „Godziny dla Ziemi”, w sobotę 28 marca od godziny 20.30 do 21.30, zastosują szereg rozwiązań, których celem będzie ograniczenie zużycia energii, m.in. zminimalizowane zostanie oświetlenie zewnętrzne hoteli, wyłączone oświetlenie w mniej uczęszczanych częściach hoteli, w pomieszczeniach publicznych, takich jak lobby, czy restauracje wykorzystane zostaną świece. Poza tym wszystkie hotele będą zachęcać gości do przyłaczenia się do akcji “Godzina dla Ziemi” poprzez informacje na telewizorach oraz w recepcji.


 

Sieć Starwood znana jest ze swojego zaangażowania w promocję ochrony środowiska. Wszystkie obiekty uczestniczą w projekcie Green Room, zachęcającego gości do ponownego używania pościeli czy ręczników. Ponadto, globalnie opracowywane
i wdrażane są inicjatywy mające na celu ograniczanie zużycia wody i energii. Ekologiczne rozwiązania są również bardzo istotne dla polskiego oddziału sieci. Obiekty w Polsce używają łagodnych dla środowiska detergentów, energooszczędnego oświetlenia oraz urządzeń pozwalających na jak najbardziej korzystne zużycie energii
i wody. Hotele sieci Starwood jako priorytet traktują także edukację pracowników
z zakresu ochrony środowiska. Firma współpracuje z Fundacją Nasza Ziemia i co roku jest zaangażowana w akcję Sprzątania Świata. 


 

Sieć Starwood Hotels & Resorts posiada w Polsce 6 obiektów: hotele Sheraton
w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz w Warszawie – The Westin Warsaw
i Le Meridien Bristol. Łącznie oferuje ponad 1500 pokoi i zatrudnia ponad 1100 osób.

www.sheraton.pl

www.lemeridien.pl

www.westin.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *