VINEXPO będzie gościć doroczne spotkanie Międzynarodowego Stowarzyszenia Somelierów (ASI)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Somelierów (ASI) zorganizuje swoje doroczne spotkanie podczas 15 edycji salonu Vinexpo, które odbędzie się w Bordeaux w dniach od 21 do 25 czerwca 2009.


 

W sobotę 20 czerwca w Centrum Kongresowym w Bordeaux ponad 120 somelierów z całego świata będzie reprezentowało 44 kraje członkowskie ASI.

We wszystkich krajach, w których działają członkowie ASI, zawód someliera jest wciąż stymulowany do nowego rozwoju. Somelierzy są obecnie coraz częściej zatrudniani w restauracjach na całym świecie. Stają się oni wpływowymi graczami przemysłu win i spirytualiów.Odzwierciedleniem tego międzynarodowego rozwoju będzie rok 2009, który stanie  się  ważnym momentem w historii tej profesji, jako że ASI będzie organizować pierwszą edycję konkursu  “Najlepszy Somelier Azji-Oceanii” oraz drugą edycję konkursu “Najlepszy Somelier Ameryki”.


 

Podczas trwania salonu Vinexpo w niedzielę 21 czerwca w Bordeaux, ASI przedstawi profesjonalistom branży i mediom szczegółowe kalendarium światowych konkursów, które będą odbywać się w 2010 roku. Najlepsi na świecie somelierzy : Serge Dubs (1989), Shinya Tasaki (1995) and Philippe Faure-Brac (1992), wszyscy którzy są członkami władz oraz przewodniczący Kazuyoshi Kogai będą oczekiwani wśród gości honorowych.

 


„Od wielu miesięcy jesteśmy w kontakcie z ASI dyskutując, jak salon Vinexpo może być partnerem w tych wydarzeniach, które mocno podkreślają profesjonalny i międzynarodowy wymiar imprezy” stwierdza Pan Robert Beynat, Dyrektor Wykonawczy Vinexpo.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *