Firma Software Mind S.A. dostarczyła nowoczesne rozwiązanie IPTV dla Likus Hotele i Restauracje

Firma Software Mind S.A. dostarczyła rozwiązanie Software Mind IPTV Solution dla sieci ekskluzywnych hoteli i restauracji - Likus Hotele i Restauracje. Pierwszym wdrożeniem objęty został pięciogwiazdkowy hotel Monopol we Wrocławiu.  Wartość pierwszej fazy projektu wynosi kilkaset tysięcy złotych.

 


W hotelu Monopol został uruchomiony pełny system Software Mind IPTV Solution. Wdrożenie rozpoczęło się w lutym br, a już w kwietniu kompletny system wraz z usługami IPTV został udostępniony gościom hotelowym.


 

Software Mind IPTV Solution to zintegrowany system rozrywkowo - informacyjny przygotowany z myślą o rynku hoteli i apartamentowców. Obszar możliwych zastosowań rozwiązania jest bardzo szeroki, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta oraz ze względu na elastyczność i możliwość adaptacji opracowanych funkcjonalności i usług.Podstawowe funkcje rozwiązania obejmują m.in.: dostarczanie telewizji w jakości SD/HD, nagrywanie kontentu TV, usługę VoD oraz serwisy dodatkowe na bazie technologii IPTV (serwis pogodowy, wiadomości, informacje o mieście, o hotelu, itd.). System stanowi również multimedialny kanał komunikacyjny, który umożliwia przekazywanie informacji zarówno do wybranych odbiorców, jak i na wybrane odbiorniki w strefach publicznych. Software Mind IPTV Solution pozwala na dostosowanie ekranów telewizyjnych do wizerunku marki klienta, co w znaczący sposób wspiera budowanie jednolitego, profesjonalnego wizerunku firmy.

 


Podstawową różnicą techniczną w stosunku do tradycyjnej telewizji jest zastąpienie infrastruktury opartej na okablowaniu miedzianym - sieciami w technologii IP wraz z możliwością oferowania interaktywnych usług. Software Mind IPTV Solution jest platformą w pełni cyfrową, co daje gwarancję wysokiej jakości dostarczanego sygnału telewizyjnego oraz możliwość świadczenia usług dodatkowych poprzez ekran telewizora. System umożliwia również zdalne zarządzanie oraz monitorowanie przesyłu danych, dynamiczne zarządzanie zawartością oraz pozwala na szybkie dostosowywanie kanałów telewizyjnych na potrzeby odbiorców.


 

Rozwiązanie firmy Software Mind S.A. powstało na bazie systemu norweskiej firmy Snap TV, z która Spółka podpisała umowę partnerską. Zgodnie z zawartą umową Software Mind S.A. będzie jedynym partnerem Snap TV na terytorium Polski w zakresie rynku hospitality oraz stadionów sportowych. Daje to polskiemu producentowi wyłączność na wykorzystanie, rozbudowę oraz sprzedaż systemu Snap TV na terenie całego kraju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *