Kozi Gród ma swoją gwiazdę

Położony na Kaszubach Kozi Gród to obiekt kompleksowy posiadający Hotel, Restaurację, Centrum Rekreacji, Centrum Biznesu, Park Ekstremalnej Rozrywki, Mini Zoo, ogród z kortem tenisowym i boiskami do siatkówki i koszykówki, staw rybny, a od 15 kwietnia tego roku również swoją gwiazdę.. na niebie. Właściciele luksusowego hotelu Kozi Gród, Jolanta oraz Zygmunt Kąkol otrzymali w prezencie na 30 rocznicę ślubu gwiazdkę z nieba od swoich córek.

 

Gwiazda ‘Kozi Grod’ (Auriga RA6h38m37.35s D46°57’9.38’’) znajduje się w gwiazdozbiorze Auriga (Woźnica) nieba północnego. Gwiazdozbiór leży w Drodze Mlecznej i może być oglądany przez cały rok, a jego najjaśniejsza gwiazda to Kapella, nazywana także Kozą. Nazwa ‘Kozi Grod’ została certyfikowana przez międzynarodowy rejestr gwiazd (International Star Registry) w Szwajcarii.


 

W niedalekich planach jest zakup teleskopu, przez który Goście Hotelu będą mogli oglądać niebo, a w tym również gwiazdę ‘Kozi Grod’. W ten sposób pobyt w Kozim Grodzie zostanie poszerzony o astronomiczne przeżycia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *