Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Hotelarstwa i Turystyki w sprawie zamiaru podwyżki podatku VAT na usługi hotelarskie

Warszawa, dnia 4 czerwca 2009 r.

 

 

 

 

Szanowny Pan

Donald TUSK

Prezes Rady Ministrów

Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Środowisko hotelarzy skupione wokół naszego Stowarzyszenia z najwyższym niepokojem przyjmuje informacje o mozliwości podniesienia stawki podatku VAT na usługi hotelarskie do wysokości podstawowej.

Jeżeli zamiary Rządu Rzeczypospolitej Polskiej przewidywałyby takie rozwiązanie to oznacza druzoczący cios w rozwijający się sektor gospodarki narodowej jakim jest hotelarstwo. Zwracamy uwagę, że branża ta dynamicznie rozwijając się w minionych latach, wymaga stabilności z uwagi na wysokonakładowe inwestycje, których koszty zwracają się w okresie kilkunastoletnim.

Zamiar podniesienia stawki podatku VAT od usług hotelarskich będzie odczuwalny przede wszystkim przez gości hoteli; szansa na redukcję kosztów dla utrzymania cen jest mierna z uwagi na charakter naszych usług opartych głównie na pracy ludzkiej.

Podniesienie cen może pogłębić sytuację, odczuwalną od IV kwartału 2008 roku, spadku korzystających z usług hoteli, w tym w zagranicznej turystyce przyjazdowej do Polski.

 W trosce o rozwój rynku usług hotelarskich, interes naszych gości i strategiczne cele państwa apelujemy o zaniechanie planów zwiększenia stawki podatku VAT na usługi hotelarskie.  

 

 

Z wyrazami szacunku

 

Andrzej Krzyworzeka

    Prezes PSHiT


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *