Gdynia – centrum hotelowo- -rekreacyjne na polance Redłowskiej

W pierwszej połowie kwietnia ma rozpocząć się budowa luksusowego hotelu z częścią restauracyjną i aquaparkiem na polance Redłowskiej. Inwestorem jest spółka Projekt Gdynia, kierowana przez Dariusza Guzka, biznesmena prowadzącego hotel we Władysławowie.
Prawo do 30-letniej dzierżawy atrakcyjnego, liczącego 17,5 tys. mkw. terenu położonego w sąsiedztwie bulwaru i redłowskiej plaży spółka Projekt Gdynia nabyła, kupując za 4 mln zł spółkę Echo Investment, która przez siedem lat nie wywiązała się z obietnicy zagospodarowania terenu.


Warunkiem transakcji było zrealizowanie dawnego projektu urbanistycznego, zaakceptowanego przez władze miasta i zakładającego budowę dwuskrzydłowego hotelu, którego bryła przypomina transatlantyk. Na parterze ma się znaleźć centrum konferencyjne, restauracje i centrum odnowy biologicznej.
Pomyślano też o otoczeniu hotelu - zaprojektowano tu niewielki amfiteatr i oszkloną palmiarnię. Z częścią hotelową ma łączyć się aquapark i odkryty basen ze zjeżdżalniami. Koncepcja obejmuje też budowę basenu krytego, fontann, placu zabaw i pola do minigolfa.
Do końca tego roku ma być gotowy stan zerowy głównego budynku hotelowego, a cała inwestycja ma zostać ukończona w 2008r.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *