Warimpex sprzedaje Hotel andel’s w Krakowie na rzecz DEKA Immobilien

Warimpex sprzedaje Hotel andel’s w Krakowie na rzecz DEKA Immobilien Kraków/Wiedeń, 2 września 2009 – Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG sprzedała swój designerski Hotel andel’s Kraków na rzecz DEKA Immobilien.


Od lutego 2008 r. Warimpex była jedynym właścicielem nieruchomości, a teraz wynajmie ją od nowego właściciela na okres 15 lat po stałym czynszu. Ustalono, że cena sprzedaży nie zostanie podana do wiadomości. Vienna International Hotelmanagement AG będzie w dalszym ciągu zarządzać hotelem. „Przy sprzedaży Hotelu andel’s Kraków udało nam się uzyskać doskonały w obecnych warunkach rynkowych zysk, zrealizowaliśmy także zysk bilansowy, a w przyszłości, również dzięki dzierżawie, utrzymamy potencjał generowania zysków“, mówi o udanej transakcji Franz Jurkowitsch, Prezes Zarządu Warimpexu. „


Z uwagi na fakt, że transakcje na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej są obecnie prawdziwą rzadkością, tym bardziej cieszy nas, że także w tych czasach rynek ma do nas zaufanie – ostatecznie jest to wyraz uznania dla jakości realizowanych przez nas projektów.“ andel’s Kraków - czterogwiazdkowy hotel superior – został otwarty w maju 2007 roku jako pierwszy designerski hotel w Polsce.


Projekt ten został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia joint venture 50:50 przez Warimpex i UBM Realitätenentwicklung AG. Hotel andel’s przekonuje swym centralnym położeniem niedaleko słynnej starówki i w bezpośredniej bliskości dworca kolejowego oraz wysoką jakością usług i nowoczesnym designem. Hotel w Krakowie stanowi jeden z elementów bardzo udanej koncepcji hoteli designerskich Warimpexu. Jej pierwsze sukcesy miały miejsce już w 2002 roku w Pradze. Po obecnej transakcji sprzedaży oraz sprzedanym w 2005 roku Hotelu andel’s w Pradze, Warimpex posiada obecnie w swoim portfolio otwarte niedawno kolejne hotele tej marki w Berlinie i Łodzi.


Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka deweloperska i inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu oraz biurami w Budapeszcie, Pradze, St. Petersburgu i Warszawie. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował w Europie Środkowej i Wschodniej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld EUR. Obecnie Warimpex jest właścicielem lub współwłaścicielem 18 hoteli luksusowych i biznesowych o łącznej liczbie ponad 4.600 pokoi oraz pięciu budynków komercyjnych i biurowych głównie w Europie Środkowej i Wschodniej o łącznej powierzchni ok. 28.000 m2. Liczne kolejne projekty nieruchomościowe znajdują się w fazie rozwoju.


W średnioterminowej perspektywie celem koncernu jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku nieruchomości związanych z hotelarstwem w nowych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Akcje Warimpexu są notowane na Giełdach Papierów Wartościowych w Wiedniu i w Warszawie (WXF).

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *