Sprawdzą przygotowania Bornitu do goszczenia uczestników Euro 2012

W czwartek 24 września należący do spółki INTERFERIE czterogwiazdkowy hotel Bornit odwiedzą przedstawiciele instytucji współpracujących przy organizacji Euro 2012. Będą wizytować obiekt w związku z obecnością Bornitu na liście „UEFA Family”. 

Hotel wizytować będą Tomasz Szulc, delegat UEFA na Polskę, oraz Marcin Dymalski, zajmujący się we wrocławskim Biurze ds. Euro 2012 tematem centrów pobytowo – treningowych. Obejrzą zarówno apartamenty i pokoje, w których zamieszkać mają goście europejskiej organizacji, jak i bazę zabiegową i część restauracyjną.


 

- Systematycznie dbamy o zapewnienie jak najwyższego komfortu gości, o różnorodną ofertę rekreacyjną, ale także o bezpieczeństwo obiektu – podkreśla Robert Szuber, dyrektor hotelu Bornit. – W październiku minionego roku otrzymaliśmy Złoty Certyfikat Bezpieczeństwa, wciąż prowadzimy szkolenia mające na celu podnoszenie kwalifikacji naszego personelu. Myślę, że wizytujący nas przedstawiciele władz będą mieli powody do zadowolenia ze stanu przygotowań Bornitu.


 

W lipcu 2008 roku zespół ds. weryfikacji centrów pobytowych na Euro 2012 (w skład którego weszli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Spółki PL.2012 oraz PZPN) zakończył drugi etap prac nad listą rekomendowanych miejscowości. Spółka INTERFERIE wspólnie z gminą Szklarska Poręba zgłosiły swoją ofertę goszczenia narodowych reprezentacji piłkarskich podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, jednak zespół weryfikacyjny nie zakwalifikował górskiego kurortu do grona 44 rekomendowanych kandydatur. Wskazał jednak hotel Bornit jako hotel „UEFA Family" - obiekt przeznaczony dla członków UEFA, działaczy i sponsorów. Kryterium wyboru do tej grupy był wysoki standard oraz dogodne położenie hotelu (wobec lotniska oraz stadionu). Takich hoteli jest na liście 26.

 


Hotel Bornit położony jest w granicach administracyjnych Szklarskiej Poręby, w pobliżu Szrenicy i Wodospadu Kamieńczyk. Należący do giełdowej spółki INTERFERIE kompleks noclegowo-wypoczynkowy obchodził w tym roku jubileusz 10-lecia działalności. Kilka miesięcy po otwarciu, w październiku 1999 roku, hotel otrzymał cztery gwiazdki, co potwierdza wysoką jakość bazy hotelowej i świadczonych przez górską placówkę usług. Dziś ten malowniczo położony ośrodek jest jedynym tej wielkości i klasy hotelem w polskich Karkonoszach, dysponującym 176 miejscami w apartamentach oraz w luksusowych pokojach jedno- i dwuosobowych.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *