Hotel andel`s Łódź otrzymuje trzy wyróżnienia w dziedzinie architektury, designu i projektów deweloperskich

W niespełna pół roku po pomyślnym otwarciu hotel andel’s w Łodzi otrzymuje kilka wyróżnień – w dziedzinie architektury, designu oraz projektów deweloperskich. Na początku listopada podczas londyńskiej uroczystości wręczenia nagród European Hotel Design Awards 2009 Warimpex Finanz- und Beteiligungs-AG, Vienna International Hotelmanagement AG (VI) oraz zespół architektów Jestico + Whiles i OPArchitekten mogli cieszyć się z otrzymanego wyróżnienia “Architecture of the Year” w kategorii „Conversion of an Existing Building to Hotel Use”. Nagrody European Hotel Design Awards zostały przyznane po raz dwunasty. Również w ubiegłym tygodniu pierwszy 4-gwiazdkowy hotel w Łodzi został wyróżniony w Warszawie przez magazyn rynku nieruchomości Europy Środkowej i Wschodniej CIJ Journal pierwszą nagrodą w kategoriach „Best Hotel Development“ oraz „Best Development Overall“.


Wyróżniono przede wszystkim adaptację istniejącego, historycznego budynku na hotel oraz znakomity design. „Te wyróżnienia to uznanie dla naszej działalności oraz wspaniałej pracy naszego zespołu architektów. Hotel andel`s Łódź zalicza się do naszych najlepszych projektów pokazowych, ponieważ niezbyt często deweloper specjalizujący się w hotelach ma okazję łączyć Stare z Nowym w tak niezwykły sposób. Jestem dumny z faktu, że podjęliśmy i zrealizowaliśmy to wyzwanie.


Ponadto dziękujemy wszystkim członkom jury“, mówił Dyrektor Generalny Warimpexu dr Franz Jurkowitsch z okazji przyznania nagród. Polski rynek hotelarski także wykazuje dynamikę i otwarcie na innowacje, czego wyrazem są m.in. opinie gości hotelu andel’s Łódź. „Duże międzynarodowe wyróżnienia mają dla Polski znaczenie perspektywiczne. Wartościowa architektura przyciąga klientów, czego wynikiem jest większa liczba rezerwacji hotelowych, właśnie w strefie miejskiej. Dzięki znakomitemu designowi oraz architektom, cieszącym się międzynarodowym doświadczeniem i uznaniem, mogliśmy zaskoczyć kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami, ale przede wszystkim zaoferować indywidualizm“ - mówi Rudolf Tucek, CEO Vienna International Hotelmanagement AG.


Hotel andel`s Łódź


Z byłej manufaktury z 1878 roku, przędzalni ówczesnego przemysłowca Izraela Poznańskiego położonej niedaleko starówki, pozostającej przez kilkadziesiąt lat pustostanem, powstał hotel andel’s Łódź – pokazowy obiekt, będący połączeniem historycznej architektury przemysłowej i architektury nowoczesnej.


Architekturą wnętrz zajęli się czołowi londyńscy architekci Jestico + Whiles, natomiast za adaptację historycznej zabudowy odpowiedzialni byli OP-Architekten - architekci polscy i austriaccy. Z 278 pokojami i suitami oraz siedmioma pomieszczeniami konferencyjnymi o powierzchni 3.100 m2 z możliwością ich elastycznego kształtowania, hotel andel’s zalicza się do najnowocześniejszych hoteli miejskich i biznesowych w Polsce. Przeszklona sala balowa o powierzchni 1.300 m2 zdobi dach hotelu i uchodzi za wyjątkową w całej Polsce nie tylko ze względu na jej położenie, ale także wielkość. Z basenu na ostatnim piętrze hotelu oraz z pomieszczeń Fitness- i Health-Club o powierzchni 1.200 m2 można podziwiać widok miasta. Basen, sam w sobie będący reliktem z przeszłości, powstał z XIXwiecznego zbiornika na wodę do gaszenia pożaru. Hotel andel’s znajdujący się na terenie centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowego Manufaktura jest jedynym 4-gwiazdkowym hotelem w przemysłowej Łodzi.


Nagrody European Hotel Design Award 2009


European Hotel Design Award od dwunastu lat wyróżnia design hoteli w całej Europie, stanowiąc uznanie dla pracy architektów, designerów i deweloperów. Nagroda jest przyznawana co roku w Londynie, łącznie w 13 kategoriach. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.thesleepevent.com/sleep09/index_awards.html


CIJ Award 2009


CIJ Award przyznawana jest raz w roku przez wiodący magazyn rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej „Construction & Investment Journal“. Jest to nagroda za wybitne projekty deweloperskie w pięciu krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii. W Polsce deweloperzy są wyróżniani w 11 kategoriach przez niezależne jury, składające się z przedstawicieli wiodących lokalnych ekspertów w dziedzinie nieruchomości. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem http://cijawards.com/

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *