Pierwsza w Polsce charytatywna licytacja dań kulinarnych

W piątek 13 listopada 2009 r., w Sali Balowej warszawskiego hotelu Sheraton, odbyła się pierwsza w Polsce charytatywna aukcja kulinarnych dzieł sztuki szefów kuchni hoteli Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz The Westin Warsaw i Le Meridien Bristol na rzecz Fundacji ORIMARI. Najdroższe danie przygotowane przez szefów kuchni hotelu The Westin Warsaw osiągnęło zawrotną kwotę 12 000 PLN.

Zaproszenie na to ekskluzywne wydarzenie otrzymało zaledwie 50 starannie wyselekcjonowanych osób, najbardziej szczodrych Polaków. Każdy z nich wykupił wstęp na kolację, w cenie 1000 zł.


Podczas wydarzenia serwowano sześciodaniowe menu przygotowane przez 6 wspaniałych szefów kuchni, a dodatkowo goście mieli możliwość wylicytowania 6 perełek kulinarnych, które na oczach gości przygotowywali sami szefowie kuchni.


Najwyższą cenę osiągnęło danie przygotowane przez duet: Janusz Korzyński, Ernest Jagodziński z hotelu The Westin Warsaw, czyli “DyFusia”: lekko opiekany jeżowiec podany
z mrożonym musem z awokado i sałatką Ceviche w akompaniamencie żabnicy marynowanej w tonce i olejku z dzikiej pomarańczy, podany na grilowanej Carice i pure z marchwi i imbiru.


Poza daniami można było wylicytować butelkę Henessy X.O Magnum z autografem Maurice’a Henessy i wyjątkową szynkę Joselito.


Goście nie zawiedli, hojnie wspierając szczytny cel, jakim jest pomoc chorym dzieciom.
Z licytacji, poprowadzonej przez Dorotę Wellman i Mariusza Kałamagę z kabaretu Łowcy.B, zebrano w sumie 217 tysięcy złotych!


Kwota ta zostanie w całości przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Pediatrii WIM w Warszawie na leczenie małych pacjentów z całej Polski.

Tegoroczna kolacja była pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce, Fundacja wraz siecią Starwood Hotels i Resorts do której należą hotele Sheraton, Westin i Le Meridien Bristol będzie organizować ją cyklicznie, raz w roku. Wierzymy, że stanie się ona jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń towarzyskich, a zaproszenie na nią – bardzo pożądanym.
Ta najbardziej ekskluzywna kolacja w Polsce była wydarzeniem zamkniętym dla fotoreporterów, dlatego pozwalamy sobie przekazać Państwu pakiet zdjęć przygotowany przez obsługę fotograficzną fundacji.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *