Hotele z wielką historią w tle

Hotele w zamkach i pałacach, historyczne budynki, w których rozgrywała się historia, często z udziałem wielkich postaci. Szczęściarze, których dziś stać na nocleg w takim obiekcie, mogą pobawić się w odkrywanie śladów jego przeszłości i może nawet poczuć ducha dawnych bywalców. Międzynarodowy portal turystyczny i biuro podróży HolidayCheck.pl prezentuje wybrane hotele z fascynującą historią w tle.


1. Poczuj się jak sułtan - Hotel Ciragan Palace Kempinski w Istambule.


W dawnym pałacu sułtana można się poczuć jak w raju. Ten superluksusowy hotel (5,5 gwiazdki!) jest położony bezpośrednio nad morzem i posiada nawet własną przystań dla statków. Z pokoju hotelowego czeka nas urzekający widok na cieśninę Bosfor i fascynujący Istambuł. Obiekt posiada wspaniały basen także nad samym morzem, oferuje zabiegi spa oraz wykwintną kuchnię. Właśnie tutaj można uraczyć swoje podniebienie jednym z najdroższych deserów na świecie. Sultan's Golden Cake robi się 72 godziny, a jego koszt to tysiąc dolarów! To miejsce idealne dla tych, którzy marzą o ślubie jak z bajki, w prawdziwym pałacu i bogatej scenerii. Istambuł jako europejska stolica kultury 2010 zaprasza w tym roku na masę wydarzeń artystycznych i kulturalnych, zatem warto właśnie teraz pomyśleć o wycieczce do największego miasta Turcji.


2. Zrób wypad śladem Kopernika - Hotel Copernicus w Krakowie.


Oto doskonałe połączenie zabytku z nowoczesnym, eleganckim hotelem. Kilkaset lat temu był siedzibą kanoników katedralnych. Zatrzymywał się w niej w czasie swoich wizyt w Krakowie sam Mikołaj Kopernik. Nie wiadomo dokładnie, ale może to tutaj rozmyślał i wymyślił swoją przełomową teorię heliocentryczną? Atutem hotelu jest wyrafinowany wystrój oraz urokliwa lokalizacja- przy ulicy Kanonicznej- najstarszej uliczce średniowiecznego Krakowa. Tutejszy Apartament Herbowy zachwyca belkowym stropem z 1370 roku, a fresk w Apartamencie Kanoników datowany jest na 1500 rok. Gośćmi hotelu byli m.in. książę Karol, saudyjska księżniczka Reem al Faisal oraz prezydent George Bush z małżonką.


3. Weź ślub jak księżniczka z rycerzem: Hotel The Fairmont Chateau Frontenac w Quebec.


Wygląda jak zamek z bajki, więc nic dziwnego, że jest jednym z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie. Niezwykła sceneria tego miejsca kusi zwłaszcza zakochanych planujących ślub. Ze względu na swoje położenie hotel jest świetną bazą wypadową do zwiedzania starówki Quebecu. Obiekt przez lata przyciągał wielkie nazwiska- byli tu m.in. księżna Monako Grace, Czang Kai Szek, Charles de Gaulle, Alfred Hitchcock, Ronald Reagan. W czasie II wojny światowej na naradach w zamku spotykali się Churchill i Roosevelt. Co ciekawe, opinie turystów na temat Chateau Frontenac na HolidayCheck są różne. Według niektórych jego standard jest jednak poniżej 5 gwiazdek, które posiada.


4. Odpocznij jak Churchill: Hotel Zamkowy Cecilienhof w Poczdamie.


Mały hotel w dawnym pałacu, gdzie pod koniec wojny w 1945 roku Churchill, Truman i Stalin zadecydowali o dalszych losach pokonanych Niemiec. Turyści na HolidayCheck chwalą romantyczne położenie obiektu obok rozległego parku i nad jeziorem, w spokojnej, zielonej okolicy, a zarazem blisko historycznych atrakcji Poczdamu. Aż 94% gości poleca go na HolidayCheck, co w połączeniu z umiarkowaną ceną jak na walory obiektu (np. od około 140 euro za dwójkę ) czyni go propozycją wartą rozważenia. Poczdam jest ciekawym miastem, a zaledwie 30 km od niego mamy już Berlin.


5. Odkryj czar i szyk stolicy: Hotel Bristol w Warszawie.


Jest najstarszym i jednym z najdroższych hoteli działających w stolicy, odwiedzanym przez wielkie sławy. W jego wnętrzach rozgrywała się burzliwa historia Polski całego ubiegłego stulecia. Hotel otwarto w 1901 r. To tutaj marszałek Piłsudski ogłosił decyzję o wycofaniu się z polityki. Z hotelowego balkonu śpiewał Jan Kiepura, obrazy malował Wojciech Kossak, a Maria Skłodowska-Curie świętowała zdobycie Nobla. W czasie wojny mogli w nim bywać wyłącznie Niemcy. Po wojnie, za czasów PRL obiekt mocno podupadł, aż w końcu został zamknięty. W nowej Polsce, po kapitalnym remoncie wrócił do czasów swojej świetności. Sławni goście hotelu to m.in : Pablo Picasso, Marlena Dietrich, John Kennedy, królowa Elżbieta II, Woody Allen czy Tina Turner.


6. Poznaj śmietankę Paryża: Hotel de Crillon w Paryżu.


W samym sercu Paryża, na sławnym Placu de la Concorde, w zabytkowej rezydencji z czasów króla Ludwika XV mieści się jeden z najstarszych na świecie luksusowych hoteli. To tutaj Francja po raz pierwszy uznała niepodległość Stanów Zjednoczonych, podpisując w 1788 roku traktat sojuszniczy z USA. Niezwykły przepych (oraz ceny) 5-gwiazdkowego hotelu de Crillon mogą przyprawić wielu o zawrót głowy. Wszystkie apartamenty są stylizowane na epokę Ludwika XV: imponujące kryształowe żyrandole, marmury, bogate meble oraz ściany dumnie prezentujące dzieła sztuki. Co roku w Hotelu de Crillon odbywa się legendarny Bal Debiutantek, na którym młode dziewczęta z "dobrych rodzin" debiutują w kręgach międzynarodowej śmietanki towarzyskiej.


Źródło: www.holidaycheck.pl

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *