Oficjalne otwarcie hotelu Hilton Gdańsk

Świat luksusu Conrada Hiltona zawitał nad Bałtyk. W środę 16 czerwca oficjalnie otwarto pięciogwiazdkowy hotel Hilton w Gdańsku, który jest drugim obiektem tej marki w Polsce i pierwszym hotelem franczyzowym w tej części Europy. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Gdańsk - Paweł Adamowicz oraz właściciel hotelu - Jan Wójcikiewicz. - Cieszę się, że możemy już przyjmować pierwszych Gości w samym sercu Gdańska. Od początku naszym celem było stworzenie nowoczesnego i jednocześnie ekskluzywnego hotelu,  nawiązującego do historycznej architektury miasta. Jestem przekonany, że Hilton Gdańsk zapewni Gościom światowej klasy usługi, w pięknej scenerii Gdańskiej Starówki - podkreślił Wójcikiewicz. Wydarzeniu towarzyszyły władze sieci Hilton Worldwide, dziennikarze oraz specjalni Goście. - Wierzymy, że Hilton Gdańsk będzie zachwycał Gości z całego świata swoim designem , wyjątkowym położeniem i kompleksowym wachlarzem usług na najwyższym poziomie, stając się popularnym hotelem wśród naszych 187 obiektów  w Europie – zaznaczył Vincent Simon, Prezes Hilton Worldwide w Europie.



Nowoczesny obiekt zlokalizowany jest przy Długim Pobrzeżu, z widokiem na Motławę
i Gdańską Starówkę. Oferuje 150 luksusowo wyposażonych pokoi i apartamentów, a także największe centrum konferencyjno-biznesowe w tej części miasta, o łącznej powierzchni 600 m².


Autorem projektu hotelu jest prof. Stefan Kuryłowicz, którego architektoniczną koncepcję odzwierciedla bryła budynku, natomiast finalny obraz ponadczasowego i funkcjonalnego wystroju wnętrz jest fuzją wizji Architekta, Inwestora oraz doświadczeń marki Hilton, zaczerpniętych z wielu ważnych w skali międzynarodowej realizacji. Wnętrza hotelu nawiązują do współczesnych trendów luksusowego pięciogwiazdkowego hotelarstwa. Absolutną nowością w Polsce jest koncept Urban Beach czyli plaża na dachu hotelu z bezpośrednim dostępem do przeszklonego basenu, z malowniczym widokiem na zabytkową część  Gdańska. We wnętrzach wyjątkowo spójną koncepcję podkreśla kolorystyka utrzymana w odcieniach fioletu, począwszy od jego najgłębszych nut, a skończywszy na łagodnej lawendzie.  Niezwykłego charakteru przydają obiektowi obecne w całym hotelu szklane dzieła sztuki, stworzone przez rodzimą artystkę - Edytę Barańską. Hotelowe atrium zdobi jej unikatowa, ogromna instalacja świetlna – „Seaflowers”, składająca się z ponad 25 tysięcy szklanych, ręcznie robionych elementów oraz 9 km światłowodów.


Goście hotelu skorzystać mogą z siłowni oraz centrum Wellness, które oferuje bogaty wachlarz form aktywnego wypoczynku i relaksu. Śródziemnomorska restauracja Mercato oraz High 5 Bar dostarczą Gościom niezapomnianych smakowych doznań. Warto pokusić się by spróbować Specjalności Szefa Kuchni - polędwicy Kobe glazurowanej mirinem, z ziemniaczanym fondant i rydzami saute, a w podróż winnym szlakiem zabierze Gości sam Marek Kondrat, który specjalnie dla Hotelu przygotował autorską kolekcję win. W Menu  nie zabrakło też elementów kuchni slow-food oraz zdrowych dań dla dzieci, przygotowywanych według zaleceń i specjalnych życzeń rodziców.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *