HORNET Polska wdrożył hotspot ZyXELa w Hotelu Krakus w Krakowie

W krakowskim hotelu specjaliści firmy HOR.NET zainstalowali bezprzewodową bramę hotspot ZyXEL G-4100 v2. Wdrożone rozwiązanie pozwoliło usprawnić dostęp do sieci dla gości i rozwiązać problem nieuprawnionego korzystania z hotelowego internetu przez mieszkańców pobliskich budynków. Urządzenie ZyXELa zapewnia szybki i bezpieczny internet we wszystkich pokojach hotelowych.


Firma HORNET zaproponowała krakowskiemu hotelowi Krakus*** hotspot ZyXELa G-4100 v2. Wykonano szybką instalację produktu firmy ZyXEL, integrując je z działającą infrastrukturą czterokondygnacyjnego budynku. Urządzenie dostępowe zapewnia sieć w recepcji i restauracji hotelowej, a za pomocą dziesięciu punktów dostępowych rozmieszczonych regularnie w całym budynku gwarantuje pokrycie sygnałem wszystkich 111 pokoi.


Wdrożenie

Poza instalacją bezprzewodowej bramy hotspot G-4100 v2 i połączeniem jej z istniejącą infrastrukturą hotelu, ustawiono plan taryfowy i billingowy wraz z wyborem systemu płatności pre-paid. Ustalono trzy taryfy: jedno-, sześciogodzinną lub całodobową. (System drukuje rachunki w dwóch kopiach w celu archiwizacji sprzedaży). Strona logowania dla klientów została zintegrowana ze stroną domową hotelu. Na koniec specjaliści HOR.NETu przeszkolili pracowników hotelu z obsługi oraz możliwości nowego systemu. Wszystkie prace przeprowadzono w ciągu jednego dnia. Goście w tym czasie nie odczuli żadnych niedogodności.


- Dzięki wprowadzeniu i zainstalowaniu urządzenia firmy ZyXEL nasza wewnętrzna sieć internetowa przestała być dostępna dla niepowołanych osób. Niestety we wcześniejszych okresach odnotowywaliśmy kradzieże naszego pasma internetowego przez obcych użytkowników z pobliskiego osiedla, przez co tracili na jakości i szybkości łącza nasi goście hotelowi – mówi Paweł Krzyworzeka, Dyrektor Hoteli Krakus. – W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzenie bezprzewodowego internetu w naszym drugim hotelu Junior Krakus*. Uważamy, że taki dodatkowy atut w segmencie hoteli jednogwiazdkowych pozwoli świadczyć lepsze usługi klientom i przyciągnąć do naszego obiektu nowych kontrahentów.


G-4100 v2 – bezprzewodowa brama hotspot 802.11g

Firma ZyXEL oferuje rozwiązanie, które w efektywny sposób pomaga zorganizować płatny, bezprzewodowy punkt dostępu do internetu. Administrator może definiować różne plany taryfowe i ustawiać rabaty dla klientów wykupujących dostęp na dłuższy czas. Zdefiniowane reguły dotyczą zarówno klientów korzystających z WiFi, jaki i podłączonych kablem (obsługa do 100 użytkowników jednocześnie). Urządzenie zapewnia użytkownikom kompleksowe bezpieczeństwo i ochronę danych. Poza tym posiada możliwość własnej konfiguracji strony logowania oraz generowania reklam, a funkcja Walled Garden pozwala na korzystanie z sieci jedynie po zalogowaniu, zapewniając pełną kontrolę nad dostępem do sieci. Więcej informacji: http://zyxel.pl


Informacje o HOR.NET Polska Sp. z o.o.

HOR.NET Polska Sp. z o.o. jest operatorem telekomunikacyjnym oferującym usługi dostępu do Internetu, transmisji danych i telefonii stacjonarnej, jak również kolokacji serwerów w swoim datacenter. Obok podstawowej działalności telekomunikacyjnej firma zajmuje się również integracją systemów informatycznych obejmującą projektowanie, dostawę i wykonawstwo infrastruktury obejmującej systemy zasilania, chłodzenia oraz transmisji danych. Więcej informacji: http://www.hornet.pl

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *