W Krakowie otwarto pierwszy w Polsce Tribute Portfolio Marriotta   OTWARCIA

Portfel Inwestycyjny Apartamenty i Hotele otworzył kolejny hotel w Krakowie po AC by Marriott. To butikowy Garamond, a Tribute Portfolio przy ul św. Marka z 53 pokojami. Jego koncepcja odwołuje się do okresu dwudziestolecia międzywojennego i stylu art déco z elementami modernizmu.

Hotel zlokalizowany jest przy Plantach w narożnej kamienicy z lat 30. XX wieku. Jej fundatorem był hrabia Adam Potocki, wielbiciel rajdów samochodowych i kolekcjoner dzieł sztuki. Rok później budynek kupili Michalina i Marian Dąbrowscy. Dąbrowski był magnatem prasowym, założycielem i właścicielem największego koncernu prasowego w II RP – Ilustrowanego Kuriera Codziennego i największego dziennika o tym samym tytule, legendarną postacią Krakowa tamtego okresu. Stąd nazwa hotelu nawiązuje do popularnej czcionki Garamond, używanej m.in. w „IKC”, który był drukowany również w tej kamienicy.

Wizja hotelu nawiązuje do postaci dwóch pierwszych właścicieli kamienicy, jak i do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Założeniem jest, aby goście mogli poczuć klimat tamtych czasów zarówno poprzez wystrój wnętrz, w których króluje granat, miedź i kość słoniowa, jak i przez menu w restauracji Kuryer, czy detale jak ubiór obsługi i muzyka w tle.Przygotowano pokoje Standard i Deluxe oraz jeden apartament z balkonem. Wnętrza zaprojektowała pracownia FOBia design.

Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele, firma zajmująca się kompleksową obsługą hoteli i apartamentów na każdym etapie ich realizacji, to certyfikowany operator sieci Marriott International w zakresie full service i select brands. W Krakowie zarządza już jednym hotelem z portfolio Marriotta – AC by Marriott Kraków, a także obiektem The Bridge Suites oraz 1891 Garni Hotel. Planuje także otworzyć na przełomie roku 2023/2024 kolejny hotel pod szyldem Marriott.

Soft brand Tribute Portfolio stworzony został w 2015 r. jako rodzina niezależnych hoteli butikowych z segmentu 4-gwiazdkowego, będąca uzupełnieniem oferty 5-gwiazdkowej marki The Luxury Collection. – Tribute Portfolio należące do tzw. collection brands pozwala stworzyć wyjątkowy charakter każdego hotelu, zarówno jeśli chodzi o wnętrza, jak i gastronomię – mówi Janusz Mitulski, senior director development CEE w sieci Marriott International. – Hotel Garamond powinien idealnie wpisać się w nowe trendy, jakich poszukują goście odwiedzający Kraków.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *