Miliard złotych na rozwój turystyki

W2005 roku ponad 400 projektów z zakresu turystyki oraz odbudowy dziedzictwa kulturowego otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych na łączną kwotę ponad miliarda złotych. Większość projektów z zakresu turystyki jest finansowana z Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich". Według danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dofinansowanie ze środków unijnych w ramach tego programu uzyskało ponad 280 projektów na łączną kwotę 12,6 mln zł. Jak wynika z informacji ministerstwa, najwięcej projektów jest realizowanych w województwie podkarpackim i lubelskim.
W planach na lata 2007-2013 większość środków unijnych zostanie skierowana do regionów, dzięki czemu branża turystyczna będzie mogła liczyć na zwiększone możliwości finansowania inwestycji. Będą to inwestycje w modernizację i rozwój infrastruktury turystycznej, gastronomicznej oraz służące rozwojowi aktywnych form turystyki.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *