ORION PRO+ niezbędny do dezynfekcji

Wzrastająca świadomość społeczna o zanieczyszczeniu zasobów wodnych jest widoczna w ostatnich latach, co prowadzi do zwiększenia dbałości o czystość miejsc szczególnie narażonych na pojawienie się niebezpiecznych bakterii.


Każdego dnia człowiek styka się z milionami bakterii. Są wśród nich zarówno bakterie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jak i bakterie chorobotwórcze. Należy pamiętać, że nawet te „dobre” bakterie mogą wywoływać choroby, jeśli znajdą się
w niewłaściwym miejscu w organizmie człowieka z obniżoną odpornością. Bakteria E. coli, która przeniesiona na drogi moczowe może powodować w nich stan zapalny, np. zapalenie pęcherza moczowego.


Miejscami, które szczególnie sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów są sauny oraz baseny. Wysoka temperatura i wysoka wilgotność są idealnymi warunkami sprzyjającymi tworzeniu się biofilmów, w wyniku czego stwierdza się zwiększenie liczebności chorobotwórczych mikroorganizmów.


Biofilmy zapewniają bezpieczne schronienie dla mikroorganizmów takich jak Listeria, E. Coli oraz Legionella. W biofilmach bakterie mogą się swobodnie rozmnażać do takich ilości, które spowodują zanieczyszczenie powierzchni będących w kontakcie z zanieczyszczoną mikrobiologicznie wodą.


Zwykłe chlorowanie zniszczy tylko wierzchnią warstwę biofilmu. Dlatego zalecane jest użycie mocnych środków odkażających. Do tego jednak trzeba mieć odpowiedni sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo i skuteczność pracy.


OPRYSKIWACZ ORION PRO +, firmy KWAZAR

Profesjonalny Opryskiwacz ciśnieniowy ORION PRO +, firmy Kwazar spełni oczekiwania wszystkich, którym zależy na zachowaniu czystości i wysokiej higieny na basenach i w saunach.  Sprawdza się on szczególnie w sytuacjach, w których wymagana jest precyzja i dokładność. Dzięki zastosowaniu w opryskiwaczu uszczelnień z Vitonu, urządzenie jest odporne na większość silnych środków chemicznych. ORION PRO + w bezpieczny i łatwy sposób pozwala na nanoszenie środków do dezynfekcji pod ciśnieniem.


ORION  PRO +  to urządzenie niezawodne, funkcjonalne i wszechstronne. Dzięki możliwości dopasowania do niego bogatej gamy końcówek,  opryskiwacz ten możemy z powodzeniem używać nie tylko do rozpylania środków dezynfekujących, ale  również do sprzątania czy też nanoszenia impregnatów.


Opryskiwacz dostępny jest w czterech pojemnościach : 3 L,  6 L, 9 L, 12 L
Sugerowana cena detaliczna to odpowiednio : 130zł, 140 zł, 150zł i 160 złKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *