Wystawa obrazów Grzegorza Piecyka w hotelu Novotel Warszawa Airport

Grzegorz Piecyk zaprezentuje swoje obrazy w Galerii TAB w hotelu Novotel Warszawa Airport przy ul. 1 Sierpnia 1. Artysta wielokrotnie wystawiał je za granicą, a jego prace znajdują się w kolekcjach znanych ludzi na całym świecie. Wernisaż odbędzie się 11 października o godz. 18.00.


To już kolejne w tym roku wydarzenie artystyczne w hotelu Novotel Warszawa Airport. Tym razem zaprezentowane zostaną prace Grzegorza Piecyka. To wielki indywidualista, twórca nowego stylu malarstwa określanego jako ekspresja geometrii. Obrazy artysty podziwiali już miłośnicy sztuki m.in. w Japonii, Paryżu czy Monako, a także na wystawie „4xParyż”, która odbyła się pod koniec lat 80-tych w warszawskiej Zachęcie. Jego prace osiągają wysokie ceny na aukcjach. W części z nich można odnaleźć fascynację twórczością uznanych niderlandzkich piętnastowiecznych malarzy - Hieronima Boscha czy Hansa Memlinga. Widać to szczególnie w sposobie użycia światłocienia i stylistyce malarstwa. Sceny przedstawione na obrazach Piecyka tworzą nowy obraz rzeczywistości współczesnej, wnikliwie obserwowanej przez artystę. Malarz tworzy nową uniwersalną sztukę – malarstwo ekspresji i geometrii. Dopełnia je bogactwo użytych kolorów – barwne kontrasty, mnogość figur ułożonych dynamicznie a jednak tworzących harmonijną całość.


Novotel Warszawa Airport i galeria TAB będą prezentował twórczość Grzegorza Piecyka do 20 listopada tego roku. Hotel od dłuższego czasu angażuje się w przedsięwzięcia związane z kulturą i sztuką, zwłaszcza nowoczesną. W ramach współpracy z mieszczącą się na terenie hotelu Galerią TAB wielokrotnie organizowane były wernisaże i wystawy uznanych artystów. W styczniu tego roku odbywał się tu plener malarski „Awiator”. W maju można było oglądać prace Jarosława Luterackiego, który zajmuje się malarstwem iluzjonistycznym, rzeźbą, projektowaniem wnętrz i ogrodów. Jego najsłynniejszy cykl obrazów „Ogrody” był wielokrotnie prezentowany na wystawach w całym kraju. W hotelu Novotel Warszawa Airport swoje prace wystawiali też: Mariusz Zdybał i Monika Dąbkowska. Dużą popularnością wśród warszawiaków i hotelowych gości cieszy się wystawa rzeźby ogrodowej. Prace artystów sekcji rzeźbiarstwa Związku Polskich Artystów Plastyków można podziwiać jeszcze do końca listopada w Novotel Garden Gallery.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Wystawa obrazów Grzegorza Piecyka w hotelu Novotel Warszawa Airport

  1. A znana jest wam krakowska galeria obrazów Juliusza Joniaka? Mam dokładnie na myśli to – https://joniak-galeria.pl/
    Czego tam można się spodziewać? Jakieś pewniaki, atrakcje, doświadczenia, trafiony kierunek?
    Ktoś inwestował?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *