Udana edycja targów WorldHotel 2010

Ponad 3,1 tys. osób odwiedziło III Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2010, które odbyły się w dniach 29 września – 1 października w centrum MT Polska w Warszawie. Grono zwiedzających stanowiły osoby ściśle związane z branżą noclegową. Wśród nich znaleźli się właściciele, zarządzający i inwestorzy bazy noclegowej oraz projektanci wnętrz. Na WorldHotel oferty produktów i usług przedstawiło 117 wystawców z Polski i zagranicy w pięciu sektorach tematycznych: wyposażenia i wystroju wnętrz, tekstyliów i galanterii hotelowej, housekeepingu, rozwiązań informatycznych oraz infrastruktury rekreacyjnej, SPA&WELLNESS. Dodatkowo targom towarzyszył bogaty program konferencji, seminariów i szkoleń prowadzonych przez ekspertów z branży. Honorowy patronat nad targami WorldHotel objął Minister Gospodarki, Waldemar Pawlak.


- Tegoroczna edycja WordHotel była bardzo udana i cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem ze strony przedstawicieli branży noclegowej. Po raz kolejny w Warszawie odbyło się ściśle branżowe wydarzenie, które zgromadziło wyłącznie osoby związane z rynkiem noclegowym. Zwiedzający mieli okazję do zapoznania się z nowymi trendami panującymi na rynku, pojawiającymi się nowościami oraz dyskusji merytorycznych na tematy nurtujące branżę. Brak przypadkowych zwiedzających ułatwiał prowadzenie rozmów handlowych. Na targach wiele osób i firm nawiązało nowe kontakty biznesowe, można było również dokonać korzystnych zakupów. Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja zgromadziła większą niż w latach ubiegłych liczbę stoisk indywidualnych, które były profesjonalnie przygotowane i atrakcyjnym wyglądem zachęcały do zapoznania się z prezentowaną ofertą. Silnym punktem targów WorldHotel był bogaty programem wydarzeń towarzyszących, wiele konferencji cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i tłumnie były oblegane przez osoby z branży noclegowej – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu MT Targi, organizatora WorldHotel.

Podczas targów został rozstrzygnięty Konkurs Ministra Gospodarki na najbardziej przedsiębiorczą firmę, eksportera i innowatora III Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2010. Pierwsze miejsce za personalizowane linie kosmetyków dla hoteli 3-5 gwiazdkowych zdobyła firma LANWAR, drugie miejsce zajęły Zakłady Wielobranżowe Fast Sp. z o.o. za zestaw mebli hotelowych Samir. Trzecie miejsce przyznano firmie Artek Artur Żochowski za linię serwetek z logo klientów. Jury przyznało również specjalne wyróżnienie za innowacyjne połączenie ekologii i użyteczności w produktach z serii Bamboo-line dla firmy Texpol. Zdobywca I miejsca został uhonorowany przez Ministra Gospodarki nagrodą pieniężną w wysokości 15 tys. zł oraz statuetką, a II miejsca nagrodą w wysokości 10 tys. zł. Każdy z laureatów konkursu otrzymał od Ministra list gratulacyjny. W jury konkursu zasiadali: Andrzej Eliasz, radca ministra w Ministerstwie Gospodarki; Rafał Szubstarski, redaktor naczelny pisma „Hotelarz”;  Aleksander Pietyra, Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Piotr Pytel, przedstawiciel firmy MT Targi.

W trakcie targów wystawcy zaprezentowali różnorodne propozycje krajowych i zagranicznych produktów i usług dla obiektów noclegowych. Wśród nowości w zakresie projektowania i wystroju hoteli na WorldHotel znalazły się m.in. niestandardowe propozycje mebli egzotycznych i orientalnych, meble i zabudowa obiektów użyteczności publicznej, blaty ledowe z zastosowaniem innowacyjnego obrzeża pozwalającego na zmienną kolorystykę świecących krawędzi, najnowsze kolekcje płytek dywanowych, a także wysokiej jakości tekstylne drukowane wykładziny dywanowe czy szeroki wybór materiałów zasłonowych, firanowych i tapicerskich zaciemniających oraz trudnopalnych. W dziale tekstyliów i galanterii hotelowej zwiedzający mogli poznać bogaty wybór luksusowej konfekcji pościelowej i stołowej, wysokojakościowych ręczników przeznaczonych dla hoteli i SPA, materaców antybakteryjnych, propozycji wysokiej jakości kosmetyków i galanterii hotelowej, a także sauny i kabiny ciepła. Innowacyjne produkty zgromadzone były również a w ramach ofert dla housekeepingu. Natomiast w obszarze rekreacji można było zapoznać się z ofertą kręgielni dla hoteli. Dodatkowo na WorldHotel prezentowane były dedykowane branży rozwiązania informatyczne.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *