Hotel ibis Łódź Centrum „zagrał” w najnowszym filmie Cezarego Pazury

Łódź to miasto „filmowe”, którego budynki i ulice są doskonałym tłem dla produkcji filmowych. Hotel ibis Łódź Centrum na ulicy Piłsudskiego, który zagrał w „Weekendzie” - najnowszej produkcji Cezarego Pazury to nowa „filmowa” lokalizacja w mieście. Ten nowoczesny obiekt, usytuowany w centrum miasta stał się miejscem spotkań głównych bohaterów – pary gangsterów i ich kumpli. Mieszkańcy Łodzi doskonale rozpoznają w wybranych epizodach charakterystyczne wnętrza Hotelu Ibis oraz jego fasadę.


„Weekend” to film, którego akcja dzieje się w Łodzi. Podczas 40 dni zdjęciowych w tym mieście powstały ujęcia tak charakterystycznych miejsc jak: rynek Manufaktury, biurowiec Forum 76, Aquapark Fala i hotel ibis Łódź Centrum. Film pokazuje jak pięknym i zróżnicowanym miastem jest Łódź, gdzie nowoczesna architektura współistnieje z zabytkami i industrialnymi obiektami z przeszłości. Łódź z perspektywy Cezarego Pazury – twórcy „Weekendu” to miasto spektakularne, stworzone do pokazania szybkich pościgów samochodowych, dynamicznych strzelanin i scen z życia polskich gangsterów.
Wybór Łodzi nie był przypadkowy – to miasto, z którym reżyser i producent filmu „Weekend” jest ściśle związany. „Urodziłem się w województwie łódzkim, tu kończyłem studia i pomyślałem, że dobrze by było nakręcić debiut właśnie w Łodzi. Mam sentyment do tego miejsca” – mówi Cezary Pazura. Jednocześnie władze miasta skutecznie wspierają filmy, które dzieją się w Łodzi, pomagając w produkcji i ułatwiajac pracę filmowcom.


Plan filmowy ma swoje wymagania – rzeczywistość trzeba dostosować do wizji artysty. Hotel ibis Łódź Centrum spełniał wszystkie wymagania scenografa, jako neutralne i bezpieczne miejsce spotkań bohaterów filmu. Lobby hotelowe zagrało na potrzeby scenariusza nowoczesną restaurację, gdzie Max, grany przez Pawła Małaszyńskiego spotyka się z kumplami. Jak to się dzieje między gangsterami, spokojny obiad  kończy się kłótnią przed hotelem. „Cieszymy się, że polscy filmowcy dostrzegają potencjał hotelu ibis i jego oryginalną urodę. Z przyjemnością w maju 2010 roku oddaliśmy nasz hotel ekipie, która nie tylko kręciła sceny, ale także mieszkała u nas oraz zorganizowała pierwszą konferencję prasową „Weekendu”. Wybór hotelu ibis, jako atrakcyjnego miejsca akcji, pokazuje, że nasz obiekt stał się już integralną częścią miasta i jest identyfikowany jako „łódzki”, z czego jesteśmy bardzo dumni’ – stwierdza Veronique Delettre, Dyrektor ibis Łódź Centrum. „Film Cezarego Pazury to doskonała promocja dla naszego hotelu i miasta” – dodaje Veronique Delettre.


„Weeeknd” to mix kina akcji i komedii, oparty na najlepszych amerykańskich wzorach, inspirowany twórczością Quentina Tarantino. Charakterystyczni  główni bohaterowie – Max, jego brat Gula, zagrany przez Michała Lewandowskiego i piękna kobieta – morderczyni Maja, grana przez Małgorzatę Sochę oraz nieskomplikowana fabuła oparta na poszukiwaniu dwóch walizek z pieniędzmi i narkotykami – tworzą pełną suspensu i dobrej zabawy produkcję. To kino rozrywkowe – bez pogłębionej psychologii postaci, ale za to z profesjonalnymi wyścigami ulicznymi, mocnymi scenami walki, zabawnymi dialogami i ulubionymi aktorami w ciekawych rolach.


„Weekend” to film bardzo „łódzki” – nawet uroczysta premiera filmu z udziałem Cezarego Pazury, Pawła Małaszynskiego, Olafa Łubaszenko oraz innych gwiazd polskiego kina i celebrytów odbyła się w Silver Screen w Łodzi. Od 7 stycznia film wszedł na ekrany  kin w calej Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *