X Szkolny Konkurs Wigilijny w Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach

20 grudnia (poniedziałek) 2010 rok. Od rana w Zespole Szkół nr 4 przy ulicy Sejneńskiej 14 gwar i ożywienie. Uczniowie klas technikum hotelarskiego oraz klasa o specjalności kelner szykują się do kolejnego, tym razem jubileuszowego, X Szkolnego Konkursu Wigilijnego.  Młodzież w swoich służbowych strojach (każda klasa ma inny kolor kamizelek) uwija się w sali konferencyjnej, aby zdążyć z przygotowaniem konkursowego nakrycia stołu. W tym roku organizatorzy opracowali ostre kryteria oceny.Za każdy wypożyczony z pracowni obsługi konsumenta element nakrycia (bielizna stołowa, sztućce, szkło, porcelana) zostanie odjęty 1 punkt z ogólnej liczby punktów możliwych do zdobycia. W ten sposób zmuszono uczestników konkursu do większego wkładu pracy w przygotowanie  świątecznego nakrycia stołu. Równolegle na rozstrzygnięcie czekały inne, towarzyszące temu najważniejszemu, konkursy – „Choinka inaczej” oraz  „Stroik świąteczny”. To konkursy, które wprowadzano w poszczególnych edycjach w celu uświetnienia imprezy, i które przeszły już do tradycji, podobnie jak  „Śledź w roli głównej”. Ten ostatni, wyjątkowo w tym roku, zamieniono na  degustację potraw ze śledzia, również przygotowanych prze uczestników konkursu.


Przez 10 lat młodzież aktywnie uczestniczyła w międzyszkolnych oraz ogólnopolskich konkursach nakrywania stołów, co ukazano w przygotowanej wystawie obrazującej osiągnięcia i sukcesy hotelarzy. Rangę konkursu podniosła obecność zaproszonych gości. Byli przedstawiciele Urzędu Miasta w Suwałkach - organu prowadzącego, przedstawiciele hoteli i restauracji, mediów, a także uczniowie i nauczyciele technikum hotelarskiego z Augustowa. W trakcie trwania konkursu funkcjonowała szkolna kawiarenka „Fantazja” (na co dzień pracownia obsługi konsumenta), która serwowała napoje oraz słodkie, własnoręcznie przygotowane wypieki,  gratis!  Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Jeszcze tego samego popołudnia suwalska telewizja wyemitowała relację z przebiegu naszego konkursu.
 To było swoiste święto hotelarzy, święto piękna, elegancji i dobrego smaku. Następna taka impreza, która również na stałe wpisała się w tradycję szkoły – to Konkurs Stołów Walentynkowych.

Serdecznie zapraszamy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *