Soft opening Radisson Blu Ostróda   OTWARCIA

Pierwszych gości przyjął Radisson Blu Resort & Conference Center Ostróda, na razie z Travelista. Od połowy lutego sprzedawany jest też w ogólnodostępnych kanałach dystrybucji od 405 zł za pokój. Hotel zaoferuje m.in. 238 pokoi, centrum konferencyjno-eventowe o powierzchni 2,3 tys., aquapark i SPA z 12 gabinetami. To jedyny hotel międzynarodowej sieci na Mazurach.

W ofercie hotelu są pokoje od 28 m kw. po apartamenty suite o pow. 52 m kw., restauracje Grus z kuchnią międzynarodową i bardziej kameralną Stoke m.in. ze stekami z lokalnej wołowiny, lobby bar oraz Black Swan Club z czterotorową kręgielnią i bilardem. Na centrum konferencyjne składa się Auditorium Hall o pow. 760 m kw., cztery sale z największą Berberis o pow. blisko 530 m kw. oraz Kalina, Jasmin i Daglezja od 84 do 106 m kw. i trzy mniejsze, a także 360-metrowe foyer. Aquapark oferuje m.in. dwutorowy basen sportowy, rekreacyjny z rwącą rzeką, brodzik, trzy zjeżdżalnie, trzy jacuzzi, grotę lodową, sauny oraz strefę ciszy, a latem także strefę zewnętrzną z basenem i dwoma jacuzzi. W SPA Lava e Sal będzie można korzystać m.in. z terapii watsu, łaźni hammam, kąpieli w błocie.

Inwestorem hotelu jest firma Europlan, na której czele stoi Artur Kozieja, który wcześniej otworzył hotele Metropolo by Golden Tulip w Krakowie i kompleks Lake Hill w Sosnówce k. Jeleniej Góry. Hotelem zarządza sieć Radisson, a dyrektorem generalnym jest Adam Pruszkowski, który m.in. wprowadzał na rynek Hiltona w Świnoujściu, a ostatnio Hiltona Garden Inn w Tbilisi. To dziewiąty Radisson Blu w Polsce i 18. pod markami Radisson Hotel Group.

Historia tej inwestycji sięga 2011 r. Budowa kompleksu rozpoczęta została w 2011 r. przez firmę OPB Development, właściciela działającej wówczas Condohotels Group z dwoma hotelami w Ostródzie, i zakończyć się miała w 2013 r. Jednak po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego prace zamarły z powodu problemów finansowych inwestora. Ostatecznie firma OPB znalazła się w upadłości likwidacyjnej, a w 2016 r. syndyk wystawił na sprzedaż należące do niej nieruchomości. Kompleks na 4,2-hektarowej działce z dwoma połączonymi budynkami hotelowymi i budynkiem aquaparku wyceniony został na 31 mln zł. W 2019 r. nieruchomość kupił Artur Kozieja i podpisał umowę z Radisson Hotels Group, planując pierwotnie otwarcie w pierwszej połowie 2021 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *