Żeby kasa była pełna

Małgorzata Alicja Dudek
autorka jest dziennikarką
"Gazety Bankowej"

Inwestowanie nadwyżek finansowych należy zacząć od poszukania wolnych środków w firmie. Przedsiębiorcy zazwyczaj krzywią się na wspomnienie wolnych środków, tłumacząc, że mają faktury do zapłacenia, wierzyciele płacą nieterminowo, a utrzymanie pracowników jest w Polsce wyjątkowo kosztowne. Nie inaczej jest w branży hotelarskiej.

I nstytucje finansowe, w tym banki, oferują swoim klientom wiele instrumentów pozwalających w racjonalny sposób zarządzać należnościami, wierzytelnościami, ryzykiem i... wolnymi środkami.

Pozbyć się kłopotu...

Nieterminowo spływające płatności od wierzycieli powodują zatory płatnicze, które są najbardziej odczuwalne w małych i średnich przedsiębiorstwach. Badania przeprowadzone przez spółkę Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem wykazały, że ponad 95 proc. przedsiębiorstw ma problemy z terminowym odzyskaniem swoich należności.

Najprostszym sposobem na wierzyciela jest faktoring. Ta usługa do niedawna była kojarzona wyłącznie z dużymi przedsiębiorstwami, nawet korporacjami, ponieważ to właśnie one miały możliwość uzyskania od swoich kontrahentów danych pozw [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Małgorzata Alicja Dudek

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *